Országos programok

Programok

A programok folyamatosan bővülnek.

Budapesti programok |  Határon túli programok

 

2020.03.17
17:00
Podmaniczky Alapfokú Művészeti Iskola
2170 Aszód, Kossuth Lajos u. 72.
Tanár-diák koncert

2020.03.22
11:00
Protestáns templom
2943 Bábolna, Köves János u. 2
Zenés Istentisztelet
Közreműködik a gyülekezet rézfúvós együttese

2020.03.19
13:30
Dr. Kenessey Albert Kórház,-Rendelőintézet
2660 Balassagyarmat, Rákóczi út 125-127.
Zenével a gyógyulásért
Hoppál Mihály Basspoetry

2020.03.22.
09:00
Evangélikus Gyülekezeti Ház "Luther ház"
2660 Balassagyarmat, Kossuth u. 36-38..
Zenés Istentisztelet
Közreműködik a gyülekezet énekkara.

2020.03.20
17:00
Balatonfüredi Evangélikus Templom
8230 Balatonfüred, Bajcsy-Zs. u. 15.
Hangverseny
Küronya Veronika, Pituj Sára, Laufer Zoltán és Kővári Péter

2020.03.22
9:30
Református templom
2944 Bana, Jókai u. 47.
Zenés Istentisztelet
Közreműködik a gyülekezet rézfúvós együttese

2020.03.22.
17:00
Evangélikus Nagytemplom
5600 Békéscsaba, Kossuth tér
Nagyböjti orgonahangverseny Johann Sebastian Bach műveiből
orgonál: Alföldi Csaba

2020.03.18.
10.00
Szobi Fekete István Általános Iskola Szokolyi Alajos Általános Tagiskolája
2639 Bernecebaráti, Széchényi u 23-25.
Bachról a Mai Fiataloknak

2020.03.19
14:00
Bogádi Dr. Berze Nagy János Általános Iskola
7742 Bogád, Béke tér 4.
Bach Bogádon
Közreműködnek a Diabelli Művészeti és Oktatási Alapítvány által fenntartott Kozármislenyi Alapfokú Művészeti Iskola tanárai és diákjai

2020.03.21.
15:00
Szent Kozma és Damján templom
9324 Bogyoszló, Zrínyi u. 4.
Bach Mindenkinek Bogyoszlón
Fellépnek: Molnár Lászlóné - fuvola, Boros Imréné - fuvola és orgona, Dóczy Antónia - fuvola, Gaál Bianka- fuvola, Bognár Dávid - ének és orgona.

2020.03.17
17.00
Bonyhádi Általános Iskola és Gimnázium Bartók Béla Alapfokú Művészeti Iskolája
7150 Bonyhád, Perczel Mór u 48. (Tényi Zoltán hangversenyterem)
Bach Mindenkinek Bonyhádon

2020.03.16.
16:00
Evangélikus Templom
3672 Borsodnádasd, Móricz Zsigmond u. 1.
Az evangélikus Bach
Tóth Dániel orgona , blockflöte, Fábián Richárd zongora

2020.03.24.
18:00
Leopold Mozart Alapfokú Művészeti Iskola
2040 Budaörs, Rózsa utca 17.
Koncert Bach születésnapja alkalmából
Előadók: Kalló Zsolt - hegedű, Soltész Anikó - csembaló

2020.03.19.
17.00
Kerényi György Alapfokú Művészeti Iskola Hangversenyterme
9300 Csorna, Szt. István tér 1.
Bach gyermekszemmel
A Kerényi György Alapfokú Művészeti Iskola növendékeinek koncertje

Debrecen

2020.03.17.
19:00
Debreceni Zenede
4024 Debrecen, Vár utca 1.
Bach kamarazenéje
Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar és a Debreceni Zenede művésztanárai és hallgatói

2020.03.18.
8:00-12:00
Debrecen Város alapfokú oktatási intézményei
Rendhagyó énekórák
Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar és a Debreceni Zenede művésztanárai és hallgatói

14:00-17:00
Debrecen Város szociális intézményei
Jótékonysági koncertek
Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar és a Debreceni Zenede művésztanárai és hallgatói

2020.03.18.
18:00
Debreceni Református Kistemplom
4025 Debrecen, Révész tér 2.
Angyalbőrben
Debrecen Helyőrségi Zenekar, vezényel: Pál István őrnagy

2020.03.19.
8:00-12:00
Debrecen Város alapfokú oktatási intézményei
Rendhagyó énekórák
Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar és a Debreceni Zenede művésztanárai és hallgatói

2020.03.19.
14:00-17:00
Debrecen Város szociális intézményei
Jótékonysági koncertek
Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar és a Debreceni Zenede művésztanárai és hallgatói

2020.03.19.
18:00
Debreceni Református Nagytemplom
4026 Debrecen, Kossuth tér 1.
Főtemplomok és Orgonistáik
Csorba Gergő (Debrecen, Református Nagytemplom), Sárosi Dániel (Debrecen, Református Kistemplom)
bővebb információ

2020.03.19.
19:00
Karakter 1517 Könyvesbolt és Kávézó
4026 Debrecen, Kossuth tér
Bach‘n bass
Berkesi Alex basszusgitár-koncertje

2020.03.20.
19:00
Debreceni Zenede
4024 Debrecen, Vár utca 1.
Bach kamarazenéje
Debreceni Zenede növendékei és művésztanárai

2020.03.20.
19:00
Debrecen belvárosi éttermei
Bach 'la Carte
Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar és a Debreceni Zenede művésztanárai és hallgatói

2020.03.21.
9:00-15:00
bevásárlóközpontok, piacok, közterek, tömegközlekedési eszközök, Nagyerdő pihenőövezet
Villámcsődületek
Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar és a Debreceni Zenede művésztanárai és hallgatói

2020.03.21.
10:00
DMK Belvárosi Közösségi Háza pódiumterme
4024 Debrecen, Kossuth utca 1.
Játsszunk Bachot
A TRIO Harmony interaktív családi programja

2020.03.21.
15:00
4026 Debrecen, Kossuth tér
Barokk utcazene
Somogyi-Tóth Dániel, Csorba Gergő, Sárosi Dániel -orgona; a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar, és a Debreceni Zenede művésztanárai és hallgatói

2020.03.21.
17:30
Debreceni Református Nagytemplom
4026 Debrecen, Kossuth tér
Ünnepi toronyzene

2020.03.21.
18:00
Nagyállomás
4024 Debrecen, Petőfi tér 12.
Bach Ünnep
Kodály Kórus Debrecen, vezényel: Szabó Sipos Máté

2020.03.21.
19:00
Debrecen belvárosi éttermei
Bach 'la Carte
Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar és a Debreceni Zenede művésztanárai és hallgatói

2020.03.21.
21:00
Debreceni Református Kollégium díszterme
4026 Debrecen, Kálvin tér 16.
Bach in black
Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar és a Debreceni Zenede művésztanárai és hallgatói

2020.03.22.
10:00
Debreceni Református Kistemplom
4025 Debrecen, Révész tér 2.
Anno 1723; Istentisztelet J. S. Bach zenéjével
Igét hirdet: Szakács György lelkipásztor; orgonál: Karasszon Dezső orgonaművész J. S. Bach 23. kantátájának előadásában közreműködnek: Kovács Lilian - szoprán; Repka Sára - alt; Kurgyis Tamás - tenor; Kiss Csaba - basszus; Lauda Dominum Énekegyüttes;
Collegium Musicum Kamarazenekar, vezényel: Király Zsolt Levente

2020.03.22.
11:00
Kölcsey Központ
4026 Debrecen, Hunyadi u. 1-3.
Játsszunk Bachot!
TRIO Harmony
bővebb információ

2020.03.22.
17:00
Kölcsey Központ
4026 Debrecen, Hunyadi u. 1-3.
Vasárnapi Muzsika
Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar és a Debreceni Zenede művésztanárai és hallgatói
bővebb információ

2020.03.22.
19:00
Debrecen belvárosi éttermei
Bach 'la Carte
Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar és a Debreceni Zenede művésztanárai és hallgatói

2020.03.17
18:00
Farkas Ferenc Alapfokú Művészeti Iskola díszterme
2120 Dunakeszi, Bem utca 27.
Dunakeszi Szimfonikus Zenekar művészeinek kamarakoncertje

2020.03.17.
17:00
Dunaújvárosi Sándor Frigyes Alapfokú Művészeti Iskola kamaraterme
2400 Dunaújváros, Bartók Béla u 6/a
Bach Mindenkinek

2020.03.19.
18:00
Egri Farkas Ferenc Zeneiskola
3300 Eger, Dobó István tér 13.
Művésztanár-növendék hangverseny

2020.03.21.
17:00
Zsolt Nándor Katolikus Zeneiskola
2500 Esztergom, Gesztenye fasor 14
Régizenei hangverseny J. S. Bach születésnapja alkalmából
Esztergomi Régizenei Trió (Dávid Zsuzsanna-barokkfuvola, Séra Anna -barokkhegedű, Lukács Lívia-csembaló)
közreműködik: Illés Szabolcs ( barokkhegedű )

2020.03.09.
17.30
Muzsikaház, J. Haydn Zeneiskola Kamaraterme
9431 Fertőd, Madách sétány 1.
In memoriam Johann Sebastian Bach
Fellépnek az iskola tanszakainak tanulói.
Köszöntőt mond: Bertha János igazgató

2020.03.22
10:30
Református templom
2217 Gomba, Kossuth tér
Jézus, éltünk, üdvünknek ára
A Gombai Református Kórus, vezényel: Rácz Gitta

2020.03.16.
15:00-17:00
F. Chopin Zenei AMI
2100 Gödöllő, Ady Endre sétány 1.
" Ki tud többet Bachról" KAhoot online vetélkedő
Zeneiskolás növendékek

2020.03.18.
18:00
Gödöllői Királyi Kastély Díszterem
Bach Emlékest
Zeneiskolás növendékek és tanáraik

2020.03.19.
15:00
F. Chopin Zenei AMI
2100 Gödöllő, Ady Endre sétány 1.
Dinyés Soma interaktív előadása J.S. Bachról és kortársairól
Dinyés Soma
Felsős és gimnazista gyerekek számára

2020.03.19.
19:00
Szent Imre Plébániatemplom
9024 Győr, Szent Imre út 35.
Az Új Generáció orgonahangversenye
közreműködnek: Kozák Bence (Varga Tibor Zeneművészeti Intézet), valamint a Richter János Szakgimnázium és AMI növendékei
Művészeti vezető: Bán István orgonaművész

2020.03.20.
19:00
Győri Evangélikus Templom
Győr, Petőfi tér 2, 9025
Főtemplomok és Orgonistáik
Ruppert István (Győri Bazilika), Soós Gábor (Győr, Szent Imre Plébániatemplom), Vadász Attila (Győr)
Művészeti vezető: Bán István orgonaművész

2020.03.22
18:00
Hajdúszoboszlói Református Templom
4200 Hajdúszoboszló, Kálvin tér 9.
Főtemplomok és Orgonistáik
Kovács László Attila (Nyíregyháza, Nagytemplom), Kristófi János Zsigmond (Nagyvárad, Székesegyház)
Művészeti vezető: Bán István orgonaművész

2020.03.20.
19:00
Hermina Étterem- Kerthelyiség
2314 Halásztelek, Kossuth Lajos u. 1.
Kulináris élmények Bach zenéjével karöltve
Bocskai István Református Oktatási Központ Alapfokú Művészeti Iskolájának tanárai közreműködésével

2020.03.22.
16:00
Halásztelek - Jégdóm
2314 Halásztelek, Hold u. 8.
Bach a Jégdómban
Bocskai István Református Oktatási Központ Alapfokú Művészeti Iskolájának tanárai közreműködésével
bővebb információ

2020.03.19.
15:00
MH Egészségügyi Központ
8381 Hévíz, Ady Endre u. 31.
Zenével a gyógyulásért
Szakács Zoltán zongorakoncertje

2020.03.17.
17.00
Bessenyei Ferenc Művelődési Központ
6800 Hódmezővásárhely , Dr. Rapcsák A u. 7.
Bach legyen mindenkié
Rendező: Péczely Attila Alapfokú Művészeti Iskola

2020.03.21.
10:00
Molnár Ház
8294 Kapolcs, Kossuth utca 35.
Kézművesek völgye nemez foglalkozás Bach muzsikával
A foglalkozást vezeti: Kövecses Monika

2020.03.22.
13:30
Szentháromság-templom
8294 Kapolcs, Kossuth utca 64.
Zenés szentmise

2020.03.21.
19:00
Halász-kastély
2475 Kápolnásnyék, Deák Ferenc u. 10.
Hangverseny
Papp Tímea hárfaművész és Nagy Judit fuvolaművész

2020.03.19.
15:00
Együd Árpád Művelődési Központ
7400 Kaposvár, Csokonai Vitéz Mihály u. 2.
Közös éneklés a város iskoláinak részvételével,
filmvetítés, társastánc és hangszeres zene
bővebb információ

2020.03.23.
9:00
NJE Petőfi Sándor Gyakorló Általános Iskola
6000 Kecskemét, Erdei Ferenc tér 1-3.
Bachra hangolva, interaktív minihangverseny kisiskolásoknak
Közreműködnek a Kecskeméti M. Bodon Pál Alapfokú Művészeti Iskola tanárai és diákjai. Háziasszony: Kulcsár Erika

2020.03.23.
10:15
Kecskeméti Belvárosi Zrínyi Ilona Általános Iskola II.Rákóczi Ferenc Általános Iskolája
6000 Kecskemét, Tóth László sétány 2.
Bachra hangolva, interaktív minihangverseny kisiskolásoknak
Közreműködnek a Kecskeméti M. Bodon Pál Alapfokú Művészeti Iskola tanárai és diákjai. Háziasszony: Kulcsár Erika

2020.03.24.
8:00
Kecskeméti Corvin Mátyás Általános Iskola Kertvárosi Általános Iskolája
6000 Kecskemét, Mártírok útja 29.
Bachra hangolva, interaktív minihangverseny kisiskolásoknak
Közreműködnek a Kecskeméti M. Bodon Pál Alapfokú Művészeti Iskola tanárai és diákjai. Háziasszony: Kulcsár Erika

2020.03.24.
10:00
Kecskeméti Belvárosi Zrínyi Ilona Általános Iskola Magyar Ilona Általános Iskolája
6000 Kecskemét, Hoffmann János u.8.
Bachra hangolva, interaktív minihangverseny kisiskolásoknak
Közreműködnek a Kecskeméti M. Bodon Pál Alapfokú Művészeti Iskola tanárai és diákjai. Háziasszony: Kulcsár Erika

2020.03.25.
8:00
Kecskeméti Corvin Mátyás Általános Iskola
6000 Kecskemét, Mátyás király krt. 46.
Bachra hangolva, interaktív minihangverseny kisiskolásoknak
Közreműködnek a Kecskeméti M. Bodon Pál Alapfokú Művészeti Iskola tanárai és diákjai. Háziasszony: Kulcsár Erika

2020.03.25.
14:30
Kecskeméti Református Általános Iskola
6000 Kecskemét, Szabadság tér 7.
Bachra hangolva, interaktív minihangverseny kisiskolásoknak
Közreműködnek a Kecskeméti M. Bodon Pál Alapfokú Művészeti Iskola tanárai és diákjai. Háziasszony: Kulcsár Erika

2020.03.26.
13:30
Szent Imre Katolikus Óvoda és Általános Iskola
6000 Kecskemét, Szent Imre u. 9.
Bachra hangolva, interaktív minihangverseny kisiskolásoknak
Közreműködnek a Kecskeméti M. Bodon Pál Alapfokú Művészeti Iskola tanárai és diákjai. Háziasszony: Kulcsár Erika

2020.03.27.
9:00
Kecskeméti Piarista Gimnázium, Kollégium, Általános Iskola és Óvoda
6000 Kecskemét, Piaristák tere 5.
Bachra hangolva, interaktív minihangverseny kisiskolásoknak
Közreműködnek a Kecskeméti M. Bodon Pál Alapfokú Művészeti Iskola tanárai és diákjai. Háziasszony: Kulcsár Erika

2020.03.18.
12.00
Szobi Fekete István Általános Iskola Kemencei Általános Tagiskolája
2638 Kemence, Fő út 161.
Bachról a Mai Fiataloknak

2020.03.17.
18:00
Keszthelyi Festetics György Zenei Alapfokú Művészeti Iskola
8360 Keszthely, Deák Ferenc u. 3.
Bach és a hangszeres kamarazene

2020.03.22.
14:00
Római katolikus templom
8446 Kislőd, Hősök tere 2.
Zenés Istentisztelet
Igét hirdet és orgonán játszik: Kovács Botond Árpád református lelkipásztor

2020.03.21.
16:00
Kisújszállási Református Templom
5310 Kisújszállás, Kálvin u. 1.
Helyi zenekarok és énekkarok koncertje

Kiskunhalas

2020.03.18.
16:00
Thorma János Múzeum
6400 Kiskunhalas Köztársaság u.2.
Zenével a gyógyulásért
A Kiskunhalasi Semmelweis Kórház kihelyezett programja
Cantores Ecclesiae Rézfúvós Együttes koncertje
Együttes tagjai: Ambrus Szabolcs és Vass István - trombita, Kasza Mónika - kürt, Kolozsvári Erik - harsona, Dr. Koppányi Zsolt - tuba

2020.03.20.
15:00
Kókai Művelődési ház és Berki Krisztián Sportcsarnok
2243 Kóka, Kossuth Lajos u. 2.
Basszusmesék Bachtól Jimi Hendrixig Hoppál Mihály BassPoetryvel

2020.03.24.
09:00-11.00
JÉÁMK rendezvényterme
7761 Kozármisleny, Alkotmány tér 53.
Vonós virágzsongás Bach zenéjével
Közreműködnek a Diabelli Művészeti és Oktatási Alapítvány által fenntartott Kozármislenyi Alapfokú Művészeti Iskola tanárai és diákjai
Hódos Cecilia

2020.03.21.
10:00
Kőszeg gyönyörű Fő terén,
Tourinform előtt
Bach Búvópatak 1.
Kőszegi Vonósok

2020.03.21.
11:00
Hősök tornya, Erkély
9730 Kőszeg, Jurisics tér 4.
Bach Búvópatak 2.
Kőszegi Vonósok koncertje

2020.03.21.
15:00
Szent Imre templom előtti főtér
9730 Kőszeg, Jurisics tér 1.
Bach Búvópatak 3.
Kőszegi Vonósok koncertje

2020.03.22.
18:00
Európa ház
9730 Kőszeg, Chernel u. 14.
Bachtól napjainkig, zongoraest
Balog Alexandra zongoraművész

2020.03.28.
19:00
Szent Benedek Gyógyszertár
9730 Kőszeg, Jurisics tér 1.
Bach Gyógyító muzsikája a patikában
Kőszegi Vonósok koncertje
bővebb információ

2020.03.17.
10.00
Szobi Fekete István Általános Iskola Árpád Fejedelem Általános Tagiskolája
2632 Letkés, Rákóczi u 2.
Bachról a Mai Fiataloknak

2020.03.21.
18:00
Maglódi Evangélikus templom
2234 Maglód, Sugár út 79.
Bach Mindenkinek koncert
Közreműködik: Vermesy Péter Általános és Alapfokú Művészeti iskola tanárai és diákjai, a Vermesy Kamarakórus, Mandala Ökumenikus Énnekkar, és az Új Advent Kórustársaság

2020.03.17.
10:00
Zenepalota
3530 Miskolc, Bartók tér 1.
Hangverseny J. S. Bach hangszeres és vokális műveiből
Előadják a Miskolci Egyetem Bartók Béla Zeneművészeti Intézetének hallgatói
bővebb információ

2020.03.18.
14:00
Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Központi Kórház és Egyetemi Oktató kórház
3526 Miskolc, Szentpéteri kapu 72-76.
Zenével a gyógyulásért
Ifjú miskolci zenészek közreműködésével
bővebb információ

2020.03.19.
10:30
Zenepalota
3530 Miskolc, Bartók tér 1.
Zeneország varázslója - Zenés mesejáték J. S. Bach életútjáról
Előadják a Miskolci Egyetem Bartók Béla Zeneművészeti Intézetének hallgatói
(művészeti vezető: Bukáné Kaskötő Marietta)
bővebb információ

2020.03.21.
15:00
Bibliaház
3530 Miskolc, Füzes u. 5.
Hangverseny J. S. Bach hangszeres és vokális műveiből
Műsor: f-moll zongoraverseny BWV 1056 – zongorán, közreműködik: Marczi Mariann
Szóló és kórustételek J. S. Bach kantátáiból, közreműködik: Budavári Anna – alt és Zombori Zsanett – szoprán,
Előadja: a Miskolci Egyetem Vonószenekara
(művészeti vezető: Kostyál Kálmán)
Miskolci Egyetem Vegyeskara (karigazgató: Sándor Zoltán)
Vezényel: Bartal László
bővebb információ

2020.03.18.
17:30
Monori Buda Imre Zeneiskola
2200 Monor, Kossuth Lajos út 88.
Bach család muzsikája
Közreműködnek a zeneiskola művésztanárai

2020.03.21.
17:00
Monori Buda Imre Zeneiskola
2200 Monor, Kossuth Lajos út. 88.
Bach és kora
Előadó Slama György

2020.03.22.
10.00
Nepomuki Szent János Templom
8296 Monostorapáti, Iskola u 5.
Zenés szentmise

2020.03.17.
16.00
Farkas Ferenc Zene- és Aranymetszés Alapfokú Művészeti Iskola
8800 Nagykanizsa, Sugár út 18
Abraka-Bachra (Varázslatok 60 percben)
Előadják az intézmény tanárai és növendékei

2020.03.17. 10:00
Nagykőrösi Rehabilitációs Szakkórház
2750 Nagykőrös, Fáskert u.1.
Zenével a gyógyulásért
Bábel Klára hárfaművész koncertje

2020.03.17.
18.00
Belvárosi Református Templom
4400 Nyíregyháza, Kálvin tér
Bach kantáták

2020.03.18.
11.00
Orosházi Kórház
Danubia Kürtkvartett koncertje
Együttes tagjai: Tekula Endre, Korsós András, Csabay László, Benyus Péter

2020.03.20.
16:00
Evangélikus templom
3600 Ózd, Damjanich út
Az evangélikus Bach
Tóth Dániel orgona, blockflöte, Fábián Richárd zongora

2020.03.22.
15:30
Pannonhalmi Bazilika
9090 Pannonhalma, Vár 1.
Főtemplomok és Orgonistáik
Kiss Zsolt (Pannonhalmi Bazilika), Kővári Péter (Tihanyi Apátság)
Művészeti vezető: Bán István orgonaművész
bővebb információ

2020.03.18.
18:00
Pro Artis Alapfokú Művészeti Iskola
7030 Paks, Deák Ferenc u. 9.
Tanár-diák koncert

2020.03.17.
15:30
Parádfürdői Állami Kórház
3244 Parád, Kossuth L. u. 221.
Zenével a gyógyulásért
Szakács Zoltán zongorakoncertje

2020.03.16.
12:00
PTE Bölcsész és Természettudományi Kar Ifjúság úti aulája
7624 Pécs, Ifjúság útja 6.
Bach Mindenkinek a Pannon Filharmonikusok előadásában
Közreműködők: Gergely László és Adorján Zsófia – szóló, Szabó Dóra Karola, Tátrai Anna, Németh Vadas Ida, Cseriné Alpár Henrietta - hegedű, Schubert Dóra, Bátori Barbara - mélyhegedű, Németh Gábor, Dömötör Krisztina - gordonka, Kovács István - nagybőgő, Vass András - continuo
Bővebb információ

2020.03.17.
9:30, 10:30
PTE Gyakorló Általános Iskola Gimnázium és Óvoda
7624 Pécs, Alkotmány u. 38.
Ének óra/ koncert 2 turnusban a Kodály teremben
Közreműködnek a Diabelli Művészeti és Oktatási Alapítvány által fenntartott Kozármislenyi Alapfokú Művészeti Iskola tanárai és diákjai
Hódos Cecília
Bővebb információ

2020.03.17.
12:00
Tudásközpont
7622 Pécs, Universitas u. 2/a.
Bach Mindenkinek a Pannon Filharmonikusok előadásában
Közreműködők: Codeluppi-Szabó Gabriella - fuvola Bánfalvi Zoltán, Morvay Ágnes - hegedű, Murin Jaroslav - mélyhegedű, Janzsó Ildikó - gordonka,  Jónás Sámuel - nagybőgő
Bővebb információ

2020.03.17.
16:00
Pécsi Művészeti Gimnázium és Szakgimnázium
7624 Pécs, Radnics u. 9.
Bach koncert a konziban
Kiss Gyöngyi - hegedűművész, Ancil Anita - zongoraművész, Rákosi Eszter - fuvola és az iskola diákjai
Bővebb információ

2020. 03.18.
11.00
PTE Sürgősségi Betegellátó Osztálya/ DEPT. Of EMERGENCY MEDICINE
7624 Pécs, Ifjúság u. 13.
Bach koncert és flashmob
Közreműködnek a Diabelli Művészeti és Oktatási Alapítvány által fenntartott Kozármislenyi Alapfokú Művészeti Iskola tanárai és diákjai és Dr. Kanizsai Melinda orvos/zeneterapeuta
Hódos Cecília
Bővebb információ

2020.03.18.
18:00
PTE Általános Orvostudományi Kar aulája
7624 Pécs, Szigeti út 12.
Bach Mindenkinek a Pannon Filharmonikusok előadásában
Közreműködők: Bánfalvi Zoltán – hegedű, Codeluppi-Szabó Gabriella és Tímár Judit – fuvola, H. Büttner Orsolya, Ördögné Hajdú Éva, Morvay Ágnes, F. Bartha Noémi – hegedű, Murin Jaroslav, Tuzson Tamás – mélyhegedű, Janzsó Ildikó – gordonka, Hozbor Éva – fagott, Sztankov Iván – nagybőgő, Balatoni Sándor – continuo
Bővebb információ

2020.03.18.
18:00
Civil Közösségek Háza
7624 Pécs, Szent István tér 17.
Bach - Pilinszky - Goldberg
Zene, vers, vizuál.
Műsorvezető: Kircsi László  A verseket előadja: Köles Ferenc színművész.
Zongorán közreműködik: Ancil Anita és Kanyar Adrienn zongoraművészek
A képeket Zöldhegyi Ákos készíti a versekhez.
Bővebb információ

2020.03.19.
18:00
Szabadkikötő
7626 Pécs, Király utca 64.
Közreműködik: Ancil Anita, Kiss Gyöngyi, Tímár Judit, Barta Vörös Ildikó, Radnai Tamás és Kanyar Adrienn
Bővebb információ

2020.03.20.
13:30
Postapalota
7601 Pécs, Jókai u. 10.
Bach Mindenkinek a Pannon Filharmonikusok előadásában
Közreműködők: Borbíró Máté, Kreka László, Oláh Beáta, Varga Ferenc, Varga Evelin, Pétersz Árpád
Bővebb információ

2020.03.20.
17:00
Vasútállomás
7623 Pécs, Indóház tér 1.
Bach Mindenkinek a Pannon Filharmonikusok előadásában
Közreműködők: H. Büttner Orsolya, Máté-Rácz Csilla, Németh-Tóth Tímea, Ördögné Hajdu Éva, Morvay Ágnes, F. Bartha Noémi - hegedű, Murin Jaroslav, Tuzson Tamás – mélyhegedű, Pechan Dávid – gordonka, Győri Mátyás - nagybőgő
Bővebb információ

2020.03.20.
18.00
Pécsi Tudományegyetem Klinikai Központ Onkoterápiás Intézet, Új épület ambulancia váró
7624 Pécs, Édesanyák útja 17.
Zenével a gyógyulásért
Tímár Judit (fuvola) és Nemes Gábor (gitár)
Bővebb információ

2020.03.21.
15:00
Csontváry Múzeum
7621 Pécs, Janus Pannonius u. 11.
Bach maraton
Bővebb információ

2020.03.22.
16:00
Béthel Evangélikus Missziói Otthon
2081 Piliscsaba, Szécshenyi u. 8-12.
Basszusmesék Bachtól Jimi Hendrixig Hoppál Mihály BassPoetryvel

2020.03.22.
15:00
Móra Ferenc Általános Iskola
9322 Rábatamási, Szent István u. 47.
Bach Mindenkinek Rábatamásiban
Fellépnek: Molnár Lászlóné - fuvola, Boros Imréné - fuvola, orgona, Dóczy Antónia - fuvola, Gaál Bianka- fuvola, Bognár Dávid - ének, orgona.

2020.03.23.
9:00
Móra Ferenc Általános Iskola
9323 Rábatamási, Szent István u. 47.
Ki tud többet Bachról?

2020.03.20.
11.00
Szent Lázár Megyei Kórház
3100 Salgótarján, Füleki út 54-56.
Zenével a gyógyulásért. Öröm és bánat. Koncert Bach műveiből
Isten mosolya, Csonka Gábor-hegedűművész

2020.03.22.
15.00
Salgótarjáni Református Templom
3100 Salgótarján, Losonci út 8.
Bach Mindenkinek Fesztivál Salgótarjánban
Cantabile Kamarakórus (karvezető: Radnai Zsuzsanna)
Cantate Domino Kórus (karvezető Csohány Kálmánné)
Liszt Ferenc Kamarakórus (karnagy: Gúthy Éva)
Salgótarjáni Pedagógus Kórus (karvezető: Baárné Dicse Zsuzsanna)
Szenczi Molnár Albert Kórus (karvezető: Antal Gábor)
Bányász-Kohász Dalkör (karvezető: Diósi János)
Sipos Réka zeneiskolai tanuló furulya A Doráti Kamarazenekar (Torják Vilmos karmester)
Közreműködik: Simon Katalin - szoprán és Matúz Csilla - orgonaművész
Az összkart vezényli: Radnai Zsuzsanna

2020.03.21.
18:00
Sárospataki Református Teológiai Akadémia Díszterme
3950 Sárospatak, Rákóczi u. 1.
Hangverseny J. S. Bach műveiből
Műsor: f-moll zongoraverseny BWV 1056 – zongorán
közreműködik: Marczi Mariann szóló és kórustételek J. S. Bach kantátáiból
közreműködik: Budavári Anna – alt és Zombori Zsanett – szoprán,
előadja: a Miskolci Egyetem Vonószenekara
(művészeti vezető: Kostyál Kálmán)
Miskolci Egyetem Vegyeskara (karigazgató: Sándor Zoltán),
vezényel: Bartal László
bővebb információ

Koráléneklés

2020.03.22.
17:00
Soproni Evangélikus Templom
Sopron, Bünker János Rajnárd köz 4, 9400
Főtemplomok és Orgonistáik
Róth Márton (Sopron), Vadász Attila (Győr)
Művészeti vezető: Bán István orgonaművész

2020.03.16.
19:00
Szegedi Dóm
Szeged, Dóm tér 15, 6720
Főtemplomok és Orgonistáik
Nagy Péter (Szeged, Dóm), Kuzma Levente (Szeged, Piaristák)
Művészeti vezető: Bán István orgonaművész

2020.03.17.
10:00
SZTE JGYPK Ének-zene Tanszék 8103-as hangversenyterem
6725 Szeged, Hattyas utca 10.
Tanári és hallgatói hangverseny

2020.03.17.
19:00
Kálvin téri Református Templom
6721 Szeged, Kálvin tér 2.
Bach Mindenkinek Szegeden
Orgonán közreműködik: Tóka Szabolcs orgonaművész
A koncerten fellépnek:
a szegedi Király-Kőnig Péter Zeneiskola tanárai,
valamint a szegedi Karolina Művészeti Iskola tanárai

2020.03.18.
19:00
Szegedi Piarista templom
6724 Szeged, Bálint S. út 14.
Női orgonisták hangversenye
Közreműködnek: Ágost Gabriella, Bogáthy Júlia, Kuzma-Vojtovics Tímea, Nagy Gerda, Tarr Angéla

2020.03.19.
18:00
Szeged-Honvéd téri Református templom nagy gyülekezeti terme
6720 Szeged, Honvéd tér 1.
Bach gitáron
SZTE Vántus István Gyakorló Zeneművészeti Gyakorló Szakgimnázium gitár tanszakának növendékei

2020.03.19.
18:00
Katolikus Ház
6720 Szeged, Dugonics tér 12.
Zongorakoncert
Dancsik Nóra, Kerényi Mariann és növendékei (SZTE Vántus István Gyakorló Zeneművészeti Szakgimnázium)

2020.03.20.
19:00
Szegedi Evangélikus Templom
6720 Szeged, Tisza Lajos krt. 16.
Orgonahangverseny
Bogáthy Júlia

2020.03.21.
15:00
Evangélikus Templom
8000 Székesfehérvár Szekfű Gyula u. 1.
Mester és tanítványai
Teleki Miklós orgonaművész, Dezső Dário, Kuty Donát és Révész Sándor tanítványok

2020.03.21.
17:00
8000 Székesfehérvár, Városháza tér
Koráléneklés
Ökumeikus Kórus, Tóka Szabolcs orgonaművész közreműködésével
Vezényel: Dóczi István

2020.03.22.
18:00
Refomátus Templom
8000. Székesfehérvár, Budai út 2.
Korálok és Kantáták
Ökomenikus Kórus, Somogyi Balázs, az Operaház kórusának tagja, Tóka Szabolcs orgonaművész
Vezényel: Dóczi István

2020.03.20.
18:00
Vujicsics Tihamér Zeneiskola
2000 Szentendre, Duna korzó 16.
Tanári koncert
A zeneiskola tanárai

2020.03.16.
délelőtt
Szent Anna templom
6600 Szentes, Erzsébet tér 2.
Rendhagyó énekóra a Horváth Mihály Gimnázium tanulóinak
Nagy János - orgona, Bánvölgyi-Geréby Dóra - ének

2020.03.17.
délelőtt
Szent Anna templom
6600 Szentes, Erzsébet tér 2.
Rendhagyó énekóra a Szent Erzsébet Katolikus Általános Iskola tanulóinak
Nagy János - orgona

2020.03.17.
12:30
Református Nagytemplom
6600 Szentes, Kiss Bálint u. 2.
Hangverseny a Kiss Bálint Református Általános Iskola tanulóinak
Nagy János - orgona, Kiss Bálint Református Általános Iskola Tanári Kórusa (Felkészítő tanár: Farkas Márta)

2020.03.17.
18:00
Dr.Bugyi István Kórház kápolnája
6600 Szentes, Sima Ferenc u. 44.
Hangverseny
Andor Csilla - ének, Takács Gabriella - fuvola, Nagy János - orgona

2020.03.18.
délelőtt
Szent Anna templom
6600 Szentes, Erzsébet tér 2.
Rendhagyó énekóra a Horváth Mihály Gimnázium tanulóinak
Nagy János - orgona, Bánvölgyi-Geréby Dóra - ének

2020.03.19.
délelőtt
Szent Anna templom
6600 Szentes, Erzsébet tér 2.
Rendhagyó énekóra a Szent Erzsébet Katolikus Általános Iskola tanulóinak
Nagy János - orgona

2020.03.19.
17:30
Szentesi Református Nagytemplom
6600 Szentes, Kiss Bálint u. 2.
Bach Katonazenekari koncert
MH 5. Bocskai István Lövészdandár Hódmezővásárhelyi Helyőrségi Zenekar
Vezényel: Gömöri Balázs őrnagy
Közreműködik: Pitti Katalin Liszt Ferenc-díjas operaénekes, Érdemes Művész
bővebb információ

2020.03.22.
18:00
Felsőpárti Református templom
6600 Szentes, Jókai u. 71.
Hangverseny
Andor Csilla - ének, Takács Gabriella - fuvola, Nagy János - orgona
Közreműködnek: a Lajtha László AMI tanárai

2020.03.22.
10:00
Református templom
8444 Szentgál, Fő utca 103.
Zenés Istentisztelet
Igét hirdet és orgonán játszik Kovács Botond Árpád református lelkipásztor

2020.03.16.
15:00
Rákóczi-vár, Lovagterem
3900 Szerencs, Rákóczi-vár
Bach Mindenkinek Fesztivál
Közreműködnek: Józsa Ádám - gitár, Nagy Marianna - cselló

2020.03.17.
15:00
Rákóczi Zsigmond Református Általános Iskola és AMI, hangversenyterem
3900 Szerencs, Rákóczi Zsigmond tér 1.
Bach Mindenkinek Fesztivál
Közreműködnek: Barabás Barna - marimba, Nagy Marianna - cselló

2020.03.08.
10:00
Református templom
Zenés Istentisztelet
Közreműködik: a Bocskai István Református Oktatási Központ Fúvósegyüttese, vezényel Kovács Zalán László

2020.03.21.
15:00
Szigetszentmiklós Református templom
2100 Szigetszentmiklós Kossuth u.
Bach Mindenkinek Fesztivál
Közreműködnek: Lőrinczi Lehel - orgona, Rákosi Eszter - fuvola, és a Máté János Református Kórus

2020.03.17.
12.00
Szobi Fekete István Általános Iskola
2628 Szob, Iskola u 2.
BMF-Bachról a Mai Fiataloknak

2020.03.16.
10.00
Szokolyai Cseh Péter Általános Iskola
2624 Szokolya,Lévai u 5/a.
BMF-Bachról a Mai Fiataloknak

Szolnok

2020.03.16.
9:00
Szolnoki Szakképzési Centrum Pálfy-Vízügyi Tagintézménye
5000 Szolnok, Tiszaparti sétány 2-3.B
BA(r)CHoba - zenei vetélkedő és koncert

2020.03.16.
16:00
5000 Szolnok, Templom u. 10.
A 25 éves Laurus Alapfokú Művészeti Iskola növendékhangverseny

2020.03.17.
15:00
Verseghy Ferenc Megyei Könyvtár
5000 Szolnok, Kossuth tér 2.
Bach koncert a könyvtárban

2020.03.18.
17:30
Ádám Jenő Zeneiskola
5000 Szolnok, Óvoda u. 5.
Bach és kortársai
fellépők: A Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Karnagyok Kamarakórusa - vezényel Vajna Katalin - Csokonai Alkotói díjas karnagy
a zeneiskola tanárai, növendékei

2020.03.19.
15:00
Magyarországi Evangéliumi Testvérközösség - Oltalom Idősek Otthona
5000 Szolnok, Napsugár u. 19.
Ádám Jenő Zeneiskola Fuvolaegyüttesének Bach koncertje

2020.03.20.
14:30
5000 Szolnok, város szerte
"Utcán, tereken" - Bach Mindenkinek!
Közreműködnek a szolnoki Ádám Jenő Zeneiskola tanulói

2020.03.20.
15:00
5000 Szolnok, Hild tér
A 25 éves Laurus Alapfokú Művészeti Iskola Fuvolaegyüttese

2020.03.17.

12:00
Markusovszky Egyetemi Oktatókórház
Zenével a gyógyulásért
A Savaria Szimfonikus zenekar művészeinek koncertje

19:00
Szombathelyi Sarlós Székesegyház
Szombathely, Hollán Ernő u. 12, 9700
Főtemplomok és Orgonistáik
Lakner-Bognár András (Szombathely, Székesegyház), Pálúr János (Budapest, Fasori Református Templom)
Művészeti vezető: Bán István orgonaművész

2020.03.22.
Római Katolikus Templom
8295 Taliándörögd, Kossuth u. 30.
Zenés szentmise

2020.03.16.
16:00
Felsőgallai Nyugdíjas Klub
2800 Tatabánya, Szent István u. 7.
Ezért szép Bach zenéje
Saltzer Géza előadása

2020.03.17.
10:00
Móra Ferenc Általános Iskola
2800 Tatabánya, Esztergomi u. 6.
"Mini" koncert a tatabányai Móra Iskolában

2020.03.18.
12:30
Móra Ferenc Általános Iskola
2800 Tatabánya, Esztergomi u. 6.
Bach művek ebédszünetben

2020.03.20.
11:00
Sárberki Általános Iskola
2800 Tatabánya, Sárberki ltp. 503.
Bach koncert az 5. osztályban

2020.03.22.
16:00
Széchenyi Művelődési Ház
2800 Tatabánya, Szent István u. 7.
Hangverseny

2020.03.21.
18.00
Tatárszentgyörgyi Művelődési Ház
2375 Tatárszentgyörgy, Rákóczi u 19
Bach Neked
Simon Dávid fuvolaművész, Környei Miklós gitárművész

2020.03.21.
16:30
Tihanyi Bencés Apátság
Tihany, I. András tér 1, 8237
Főtemplomok és Orgonistáik
Kővári Péter (Tihanyi Apátság), Kiss Zsolt (Pannonhalmi Bazilika)
Művészeti vezető: Bán István orgonaművész
bővebb információ

2020.03.22.
16:00
Református templom
6060 Tiszakécske, Templom tér 2.
Ókécskei Zenés Esték
Kemenes András zongoraművész

2020.03.21.
15:30
Református templom
4623 Tuzsér, Kossuth u. 135.
Orgonazenés istentisztelet

Közreműködnek: Dr. Kozma Ildikó a Nyíregyháza - városi Református Egyházközség orgonista - kántora és Dr. Kozma Tünde a Tuzséri Református Egyházközség orgonista - kántora

 

2020.03.20.
17.30
Üllői Református Templom
2225 Üllő, Kossuth Lajos u 3.
A sokszínű Bach a felújított Angster orgonán.
Gedai Ágoston orgonaművész, közreműködnek: Szabóki Tünde és Cser Péter énekművészek

2020.03.22.
18:00
Bartók Béla Zeneiskola
2600 Vác, Konstantin tér 8.
Bach 335
Közreműködnek: Ligeti Orsolya - szoprán, Nagy Bernadett - alt, Mészáros Péter - tenor, Philipp György - basszus és a Sebastian Consort. Az együttes tagjai: Lachegyi Imre - blockflöte, Regős Júlia - viola da gamba, Szászvárosi Sándor - viola da gamba, Benyus Sándor - nagybőgő, Bednarik Anasztázia - orgona

 

2020.03.18.
13.00
Nemzeti Botanikus Kert, Kastély
2163 Vácrátót, Alkotmány út 2-4.
Bach másként
Vácrátóti Furulya Együttes, Olajos György tanár úr vezetésével

2020.03.19.
11.00
Szobi Fekete István Általános Iskola Esterházy-Huszár Általános Tagiskolája
2635 Vámosmikola, Huszár u 63.
BMF-Bachról a Mai Fiataloknak

2020.03.22.
13:00
Református imaház
8445 Városlőd, Pille utca 22.
Zenés istentisztelet
Igét hirdet és orgonán játszik Kovács Botond Árpád református lelkipásztor

2020.03.18.
18.00
Bálint Ágnes Kulturális Központ
2220 Vecsés, Telepi út 43.
Bach szonáták és partiták szóló hegedűre
A Concerto Budapest Szimfonikus Zenekar hegedűművészei: Biczó Bernadett, Soós Orsolya, Satoko Kakutani, Tabányi Antal

2020.03.15.
11:30
Udvarház Galéria
2112 Veresegyház Fő út 45.
Pilvax Kávéház keretében Bach cselló szvitek Gurgel Fanny előadásában
A galériában megtekinthető Meskó Kinga (L)élek című kiállítása.

2020.03.16.
12.00
Géza Fejedelem Református Általános Iskola, Óvoda és Bölcsőde
2621 Verőce, Garam u 8-10.
BMF-Bachról a Mai Fiataloknak

2020.03.21.
19:00
Forrás Irodalmi Kávézó és Könyvesbolt
2621, Verőce, Árpád út 20.
Basszusmesék Bachtól Jimi Hendirxig Hoppál Mihály BassPoetryvel

2020.03.17.
18:00
Csermák Antal Zeneiskola Alapfokú Művészeti Iskola
Bach Mindenkinek Veszprémben
8200 Veszprém, Megyeház tér 5.
Közreműködnek: az intézmény tanárai és növendékei

2020.03.22.
12:30
Keresztelő Szent János-templom
8294 Vigántpetend, Kossuth Lajos út 17.
Zenés szentmise

2020.03.19.
11:00
Zala Megyei Szent Rafael Kórház
8900 Zalaegerszeg, Zrínyi M. u. 1.
Zenével a gyógyulásért
Szakács Zoltán zongorakoncertje

2020.03.24.
17:30
Pálóczi Horváth Ádám alapfokú Művészeti Iskola Hangversenyterme
8900 Zalaegerszeg, Köztásaság u. 2/a.
Tanár - diák hangverseny