KÖZLEMÉNY

A kormány mai rendeletei értelmében a Bach Mindenkinek Fesztivált 2020-ban kötelezettségünknek megfelelően lemondjuk, így az elmarad. Az idei évbe fektetett energiát, szeretetet és összetartozásunk érzését nem feladva, 2021-ben folytatjuk a Bach Mindenkinek Fesztivál nemes hagyományát.

A Bach Mindenkinek Fesztivál szervezői nevében:

Kovács Zalán László
fesztiváligazgató

Programok

Budapesti programok

 

15:00
Bethesda Gyermekkórház
1146 Budapest, Bethesda u. 3.
A kórházi koncertsorozat megnyitója
Rohmann Ditta Junior Prima díjas csellóművész
A koncert háziasszonya: Becze Szilvia a Bartók Rádió műsorvezetője, a Bach Mindenkinek Fesztivál arca
bővebb információ

18:00
Budafoki Református Templom
1221 Budapest, Demjén István u. 2.

Lénárt Linda és Ördög Anita koncertje

Esz-dúr prelúdium és fúga BWV552
Vater unser im Himmelreich BWV636
Bereite dich, Zion ária a Karácsonyi oratóriumból
Durch Adams Fall ist ganz verderbt BWV 705
A-moll prelúdium BWV 569
Jesu, meine Zuversicht BWV 728
Buss und Reu ária a Máté passióból
g-moll fantázia és fúga BWV542

 9:00–14:00
Bethesda Gyermekkórház
1146 Budapest, Bethesda u. 3.
Zenével a gyógyulásért
Bódi Zsófia – énekművész és Laczi Sándor – csellóművész ágy melletti koncertjei. A program zártkörű.

15:00
Országos Orvosi Rehabilitációs Intézet
1121 Budapest Szanatórium u. 19.
Válogatás Bach fuvola-zongora szonátáiból
Dr. Tímár Judit – fuvola, Barta-Vörös Ildikó – fuvola, Kanyar Adrienn – zongora

15:00
Járdányi Pál Zeneiskola
1022 Budapest, Marczibányi tér 1.
Kamarahangverseny Bach műveiből
A Járdányi Pál Zeneiskola növendékeinek és tanárainak előadása

16:00
Uzsoki utcai Kórház
1145 Budapest, Uzsoki u. 29-41.
Zenével a gyógyulásért
Rákóczy Anna – fuvola (Műsoron: c-moll szvit BWV 1011)

18:00
MOM Kulturális Központ, Színházterem
1124 Budapest, Csörsz u. 18.
A Sokoldalú zseni
Pápai Erika – színész
Ducza Nóra – szoprán
Jekl László – basszus
Vitárius Piroska – hegedű
Karasszon Dénes – gordonka
Savaria Barokk Zenekar
Művészeti vezető: Németh Pál
A koncert háziasszonya: Koltay Anna, a M2 Petőfi TV műsorvezetője
A program regisztrációhoz kötött.
Regisztráció: https://momkult.jegy.hu/program/bach-mindenkinek-fesztival-sokoldalu-zseni-114626/646215

19:00
Lóvasút Kulturális és Rendezvényközpont
1221 Budapest, Zugligeti út 64.
Bach koncert együttműködésben az Ars Sacra Fesztivállal
Dobozy Borbála – csembaló
Regisztráció: https://lovasut.jegy.hu/program/bach-mindenkinek-fesztival-dobozy-borbala-csembalokoncertje-114081

20:00
Eiffel Műhelyház
1101 Budapest, Kőbányai út 30.
Fesztivál–megnyitó
Magyar Állami Operaház zenekarának koncertje
Közreműködnek: Kolonits Klára Liszt-Ferenc díjas énekművész, Váradi Zita, Megyesi Zoltán - énekművész, Bátki-Fazekas Zoltán - énekművész, Kovács Zalán László - tubaművész, Winkler Balázs - trombitaművész, Rácz János - trombitaművész
Vezényel: Oberfrank Péter Liszt-Ferenc díjas karmester, érdemes művész
Műsorvezető: Becze Szilvia, a Bartók Rádió műsorvezetője, a Bach Mindenkinek Fesztivál arca

A program regisztrációhoz kötött:  jegy@opera.hu

14:00
Bethesda Gyermekkórház
1146 Budapest, Bethesda u. 3.
Zenével a gyógyulásért
A program zártkörű.

16:00
Hegyvidéki Kulturális Szalon
1224 Budapest, Törpe u. 2.
Zene-Fere Klub
Becze Szilvia a Bartók Rádió kiemelt szerkesztő-műsorvezetője, a Bach Mindenkinek Fesztivál arca beszélget Kovács Zalán László tubaművésszel, a Bach Mindenkinek Fesztivál igazgatójával.

Közreműködik a Budapesti Fesztiválzenekar és az Óbudai Danubia Zenekar kürtoktettje
Műsor: Bach : 3. Brandenburgi verseny - nyolc kürtre

A program regisztrációhoz kötött.
Regisztráció: https://kulturalisszalon.jegy.hu/program/zene-fere-klub-114141/651971

17:00
Kőbányai református templom
1105 Budapest, Ihász u. 15.
Gott lebet noch - Az Isten él!
Faragó Laura - ének, Varga Petra - orgona

17:00
Astoria Kávéház
1053 Budapest, Kossuth Lajos u. 19.
Bach gyerekkoncert
Fischer Annie Zeneiskola növendékeinek koncertje
Közreműködik: Kormány Alexander - zongora

18:00
Aranytíz Kultúrház
1051 Budapest, Arany János u. 10.
Formációk - a Készenléti Rendőrség Zenekarának Bach koncertje
Vezényel: Szalóky Béla, Stein Ferenc, Kelemen Tamás és Medveczky Ádám Kossuth-díjas karmester
Koncert háziasszonya: Becze Szilvia a Bartók Rádió műsorvezetője, a Bach Mindenkinek Fesztivál arca

18:00
Zuglói református templom
1147 Budapest, Róna u. 197.
Dóczi Áron és Bacsi János koncertje
Dóczi Áron – hegedű, Bacsi János – orgona

19:00
MOM Kult Kupola
1124 Budapest, Csörsz u. 18.
Bachianas Latinas - Bach és a latin-amerikai zene
Csáki András – gitár, Miskolczi Anita – cselló, Thiago Bertoldi – zongora, Bojta Zsuzsanna – mezzoszoprán,
Manuel B. Camino – bassz-bariton, Devich Benedek – nagybőgő
A program regisztrációhoz kötött.
Regisztráció: https://momkult.jegy.hu/program/bach-mindenkinek-fesztival-bachianas-latinas-j-s-bach-es-a-latin-amerikai-zene-114627/646216
A koncertre minden hely foglalt, nem tudunk több regisztrációt fogadni.

19:00
Budavári evangélikus templom
Válogatás Bach fuvolára, viola da gambára írt szonátáiból és csembalóműveiből
Sutyinszky Beáta – fuvola, Kallai Nóra – barokk cselló, viola da gamba, Kecskés Mónika – csembaló

19:00
Lóvasút Kulturális és Rendezvényközpont
1221 Budapest, Zugligeti út 64.
Az önmagába térő ösvény...
ContrasTon
Rajk Judit – ének, Csonka Gábor – hegedű, Mohácsi Gyula – brácsa, Horia Dumitrache – basszusklarinét
Regisztráció: https://lovasut.jegy.hu/program/bach-mindenkinek-fesztival-contraston-114082/641246

16:00-18:00
Vinikli kávézó
1053 Budapest, Múzeum krt. 27.
Bach Mindenkinek
MÁV Szimfonikus Zenekar művészeinek közreműködésével

16:00-18:00
Premier Kultkafé
1085 Budapest, Üllői út 2-4.
Bach Mindenkinek
MÁV Szimfonikus Zenekar művészeinek közreműködésével

16-18:00
Magyar Nemzeti Múzeum
1088 Budapest, Múzeum krt. 14-16.
Bach Mindenkinek
MÁV Szimfonikus Zenekar művészeinek közreműködésével

18:00
Cimbalom utcai Református Egyházközség Megmaradás Temploma
1025 Budapest, Cimbalom u. 22-24.
Bach művei gitáron
Budai Lehel, Fodor Ferenc, Ravasz Veronika és Szücsi Balázs - gitár
Közreműködnek: Hegedűs Zsuzsanna - ének, Horváth Kamilla - fuvola

18:00
Solti György Zeneiskola
1122 Budapest, Maros utca 54/b.
Tanár-diák hangverseny
A Solti György Zeneiskola növendékeinek és tanárainak koncertje

19:00
ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár aulája
1053 Budapest, Ferenciek tere 6.
Bach szonáták viola da gambára és csembalóra
Fellépnek: Szászvárosi Sándor – viola da gamba, Kecskés Mónika – csembaló

19:00
Hagyományok Háza
1011 Budapest, Corvin tér 8.
Jazznificat
Honvéd Férfikar
Bach Magnificatjának jazz átirata a Honvéd Férfikar koncertje vendégművészekkel.
Vezényel: Riederauer Richárd
A koncert háziasszonya: Becze Szilvia a Bartók Rádió műsorvezetője, a Bach Mindenkinek Fesztivál arca
A koncertre minden hely foglalt, nem tudunk több regisztrációt fogadni.

19:00
Szent István Bazilika
1051 Budapest, Szent István tér 1.
Főtemplomok és Orgonistáik
Virágh András Gábor - Budapest, Szent István Bazilika
Pálúr János - Budapest, Fasori Református Templom
Bán István - Budapest, Budavári Evangélikus Templom
Művészeti vezető: Bán István orgonaművész

A program regisztrációhoz kötött.

18:00
Rendőrségi Igazgatási Központ
1139 Budapest, Teve utca 4-6.
Hegedűs Endre Kossuth-díjas zongoraművész koncertje
Közreműködnek: Hegedűs Katalin – zongora és a Julianna Református Általános Iskola gyermekkórusa
Koncert háziasszonya: Becze Szilvia a Bartók Rádió műsorvezetője, a Bach Mindenkinek Fesztivál arca
A program regisztrációhoz kötött.

18:00
Budapest Ward Mária Általános Iskola, Gimnázium és Zeneművészeti Szakgimnázium Tolnay Klári terem
1056 Budapest, Irányi utca 3.
Bach, mindenki mestere
A Ward Mária Általános Iskola, Gimnázium és Zeneművészeti Szakgimnázium tanár–diák koncertje

18:00
Budahegyvidéki evangélikus templom
1123 Budapest, Kék Golyó u. 17.
Weiner Leó Katolikus Zeneiskola és Zeneművészeti Szakgimnázium orgona tanszakának Bach hangversenye
Felkészítő tanár: Finta Gergely orgonaművész

19:00
Budavári evangélikus templom
1014 Budapest, Bécsi kapu tér.
Főtemplomok és orgonistáik
Bán István - Budapest, Budavári Evangélikus Templom
Bódiss Tamás - Budapest, Kálvin téri Református Templom
Lakner-Bognár András - Szombathely, Sarlós Boldogasszony-Székesegyház

10:30
Jahn Ferenc Dél-pesti Kórház és Rendelőintézet
1204 Budapest, Köves út 1.
Zenével a gyógyulásért

Id. Bazsinka József Liszt-díjas tubaművész és ifj. Bazsinka József Junior Prima díjas tubaművész koncertje

11:00
Észak-Közép-budai Centrum Új Szent János Kórház és Szakrendelő
1028 Budapest Diós árok 1-3.
Zenével a gyógyulásért
Király Boldizsár, Fischer Annie Ösztöndíjas harsonaművész koncertje

15:00
Szent Margit Kórház
1032 Budapest, Bécsi út 132.
Zenével a gyógyulásért
Adamik Gábor az Operaház tubaművésze és Juhász-Aba József, az Alte Oper Frankfurt (Németország) tubaművészének koncertje.

A KONCERT ELMARAD!

15:15
Almásy tér
1077 Budapest, Almássy tér
Bach-flashmob az Almássy téren
A Madách Gimnázium Énekkara, vezényel: Krasznai Gáspár

16:00
Fővárosi Állat- és Növénykert
Varázshegy-Csillagtér
1446 Budapest, Állatkerti krt. 6-12.
Gyerekek a gyerekekért
Budapesti zeneiskolák koncertje

Résztvesznek az alábbi zeneiskolák:
Józsefvárosi Zeneiskola - gitárzenekar
Fischer Annie Zeneiskola vonószenekara és rézfúvósegyüttese
Vezényel: Gulyás-Nagy György és Domány István
Molnár Antal Zeneiskola (fuvolaegyüttes),
Hubay Jenő Zeneiskola (klarinét és szaxofonegyüttes)

Koncert háziasszonya: Koltay Anna, a M2 Petőfi TV műsorvezetője

A program regisztrációhoz kötött.

17:00
Józsefvárosi Zeneiskola
1082 Budapest, Nap u. 33.
Művésztanári hangverseny
Gellén Gábor zongorakoncertje

17:00
Müpa, Üvegterem
1095 Budapest, Komor Marcell u. 1.
Bach, meine Freude - Félelem és reménység
Bojta Zsuzsanna – alt, Kéringer László – tenor, Bali János – furulya, voice flute,
Bozzai Balázs – barokk hegedű, Pétery Dóra – csembaló, orgona, Pétery Melinda – tánc,
Szászvárosi Sándor – viola da gamba

Műsoron:
J. S. Bach: G-dúr kánon, BWV 1087
J. S. Bach: Ich habe genug (kantáta), BWV 82 - „Schlummert ein, ihr matten Augen” (dal Anna Magdalena Bach kottáskönyvéből)
J. S. Bach: Karácsonyi oratórium, BWV 248 - „Bereite dich, Zion” (ária)
J. S. Bach: G-dúr szonáta (eredetileg Esz-dúr orgonaszonáta), BWV 525
J. S. Bach: Himmelskönig, sei willkommen (kantáta), BWV 182 - „Leget euch dem Heiland unter” (ária)
J. S. Bach: Magnificat, BWV 243 - „Deposuit potentes” (ária)
J. S. Bach: Erfreut euch, ihr Herzen (kantáta), BWV 66 - „Bei Jesu Leben freudig sein”; „Ich furchte zwar/nicht des Grabes Finsternissen” (dialógus és duett)
J. S. Bach: Man singet mit Freuden vom Sieg (kantáta), BWV 149 - „Ach, Herr, lass dein lieb Engelein” (korál)

A program regisztrációhoz kötött

 18.00
Yunus Emre Intézet
1062 Budapest, Andrássy út 62.
Turkish quartett
(Törökország)

18.00
Hubay Jenő Zeneiskola Zeneiskola és Alapfokú Művészeti Iskola
1153 Budapest, Bocskai u. 70–78.
Bach művei és egyéb klasszikus átiratok
Fellépnek: A zene mindenkié Egyesület Parafónia zenekara, Fabényi Réka vezetésével, és a Muzsikáló Kőbánya Egyesület Tutta Forza zenekara. Karmester:  Bakó Roland

18:00
1066 Budapest Zichy Jenő utca 41. 3. emelet 17. kapucsengő 37.
Lakáskoncert Fellegi Ádám Liszt-díjas zongoraművésznél
A program regisztrációhoz kötött

18:00
ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár Aulája
1053 Budapest, Ferenciek tere 6.
Johann Sebastian Bach 6 csembaló-hegedű szonátája
Vitárius Piroska - barokk hegedű, Kecskés Mónika - csembaló

18:00
Hegyvidéki Kulturális Szalon Tamási Áron terem
1224 Budapest, Törpe u. 2.
Bach szonáták és partiták szóló hegedűre
Fellépnek a Concerto Budapest Szimfonikus Zenekar hegedűművészei : Jámbor Anna, Gazsi-Bóni Andrea, Bernáth Orsolya, Szigeti Szilvia
A program regisztrációhoz kötött.
Regisztráció: https://kulturalisszalon.jegy.hu/program/concerto-budapest-szimfonikus-zenekar-hegedumuveszei-115346/651981

18:30
Müpa, Üvegterem
1095 Budapest, Komor Marcell u. 1.
A Zeneakadémia hallgatóinak kamarakoncertje
Schwarz Zoltán - hegedű, Balázs Elemér - zongora, Szűcs Boglárka - brácsa, Nagy Anna‎ - zongora, felkészítő tanár: Fülei Balázs

Műsoron: J. S. Bach A-dúr és D-dúr szonátái

A program regisztrációhoz kötött

19:00
Felsővárosi Szent Anna-plébániatemplom
1011 Budapest, Batthyány tér 7.
Főtemplomok és Orgonistáik
Balasi Barnabás - Budapest, Szent Anna-templom
Bódiss Tamás - Budapest, Kálvin téri református templom
Bán István - Budapest, Budavári evangélikus templom

20:00
Müpa, Üvegterem
1095 Budapest, Komor Marcell u. 1.
Rozsnyói Péter jazz zongorakoncertje
Bach zenjének jazz adaptációja
A program regisztrációhoz kötött

21:00
Müpa, Üvegterem
1095 Budapest, Komor Marcell u. 1.
Lukács Miklós és Lakatos Pecek Krisztián koncertje
Lukács Miklós - cimbalom és Lakatos Pecek Krisztián - nagybőgő
A program regisztrációhoz kötött.
Regisztráció: https://m.mupa.hu/program/vilagzene-jazz-konnyuzene/lukacs-miklos-lakatos-pecek-krisztian-2020-03-20_21-00-uvegterem

9:30
Olajág Idősek Otthona
1214 Budapest Tejút u. 1.
A Stella Kamarakórus minikoncertje
Kreatív Bach-sakk

10:00
Szamos Szépkilátás Cukrászda
1121 Budapest, Szépkilátás út 1.
Kreatív Bach-sakk
Szimultán sakkozás és játék Krizsán Edith olimpiai bronzérmes, nemzetközi sakk nagymesterrel
bővebb információ

10:00 - 14:15
Fővám téri Vásárcsarnok
1093 Budapest, Vámház körút 1-3.
15 perces minikoncertek
10.00 Márta István – zongora
10.30 Szabolcsi Bence Zeneiskola növendékei
11.00 Madarász Iván – zongora, Kővári Eszter Sára – ének
11.30 Onczay Zoltán – cselló
12.00 Lakatos György – fagott
12.30 Mihály Gyula – pánsíp
13.00 Shuntaro Goto – brácsa
13.30 Stella Kamarakórus
14.00 Aelia Sabina Művészeti Iskola növendékei.
Felkészítő tanár: Vászka Anikó

11:00
Keleti Pályaudvar
Lotz - terem
Bach: BWV 51 Kantáta
A Magyar Állami Operaház Zenekarának koncertje
Közreműködnek: Kolonits Klára, Liszt Ferenc-díjas énekművész, Winkler Balázs - trombitaművész
Vezényel és csembalózik: Oberfrank Péter Liszt Ferenc-díjas karmester

11:30
Jahn Ferenc Dél-pesti Kórház és Rendelőintézet
1204 Budapest Köves út 1.
Zenével a gyógyulásért
A Stella Kamarakórus minikoncertje

12:00
Hold utcai református templom
1054 Budapest, Hold u. 18-20.
18 Lipcsei orgonakorál
Kecskés Mónika - orgona

12:00
Angyalföldi evangélikus templom
1134 Budapest, Kassák Lajos u. 22.
Főtemplomok és orgonistáik
Bán István - Budapest, Budavári evangélikus templom
Bódiss Tamás - Budapest, Kálvin téri református templom
Szilágyi Gyula - Budapest, orgonaművész

13:00
Müpa, Fesztiválszínház
1095 Budapest, Komor Marcell u. 1.
A Magyar Honvédség Központi Zenekarának koncertje
A koncert vetítéssel lesz kiegészítve.
Közreműködik: Demeniv Mihály - harmonika
Vezényel: Szabó Imre őrnagy és Vásáry Tamás, Kossuth-díjas karmester
Az est háziasszonya: Koltay Anna a M2 Petőfi TV műsorvezetője

A program regisztrációhoz kötött

13:30 - 17:00
Campona Bevásárlóközpont
1222 Budapest, Nagytétényi út 37.
Rövid koncertek 
16:30 órakor közös koráléneklés a Stella Kamarakórus vezetésével

14:00
Budapest Music Center
1093 Budapest, Mátyás u. 8.
Ki volt Johann Sebastian Bach?
Fazekas Gergely muzikológus előadása

14:00
Müpa, Üvegterem
1095 Budapest, Komor Marcell u. 1.
A Gulyás György Szakkollégium hallgatóinak koncertje
Közreműködnek: Jantyik Hanna - fuvola, Kaszás Bernadett - fuvola, Kozelka Noémi - fuvola, Szexer Dorottya - oboa, Csejtei Tamás - szaxofon, Kóczon Kornél - trombita, Onozó Dávid marimba, Juhász András -marimba, Dominko Levente - marimba, Faragó Anita - cselló, Mogyorósi Éva zongora, Váradi Judit - zongora, Csejtei-Varga Júlia - ének, Losonczi Andrea - ének, Takács Lilla - ének
Műroson: J. S. Bach: a-moll partita szólófuvolára, BWV 1013 - Allemande, Courante
J. S. Bach: c-moll triószonáta, BWV 526
J. S. Bach: Jauchzet Gott in allen Landen (kantáta), BWV 51 - „Jauchzet Gott in allen Landen” (ária); „Sei Lob und Preis mit Ehren” (korál)
J. S. Bach: e-moll szonáta, BWV 1034 - I-II. tétel
J. S. Bach: g-moll triószonáta, BWV 1029 - I. tétel
J. S. Bach: János passió, BWV 245 - „Ich folge dir gleichfalls” (ária)
J. S. Bach: Magnificat, BWV 243 - „Quia respexit” (ária)

A program regisztrációhoz kötött

15:00
Kálvin téri Református Templom
1091 Budapest, Kálvin tér 7.
Főtemplomok és orgonistáik
Bódiss Tamás (Budapest, Kálvin tér), Kovács Szilárd Ferenc (Pécs, Székesegyház), Balasi Barnabás (Budapest, Szent Anna)

15:00
Müpa, Üvegterem
1095 Budapest, Komor Marcell u. 1.
A Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karának koncertje
Kiss Ádám, Majnár Tamás, Oláh Barbara, Obbágy Anna, Staber Patrick

J. S. Bach: gisz-moll prelúdium és fúga (a Wohltemperiertes Klavier I. kötetéből), BWV 863
J. S. Bach: e-moll toccata, BWV 914
J. S. Bach: B-dúr prelúdium és fúga (a Wohltemperiertes Klavier I. kötetéből), BWV 866
J. S. Bach: c-moll partita, BWV 826
J. S. Bach: Olasz koncert, BWV 971

A program regisztrációhoz kötött

15:30
Budapest Music Center
1093 Budapest, Mátyás u. 8.
Minikoncert No.1.
Fejérvári Zoltán Junior Prima díjas zongoraművész koncertje
Johann Sebastian Bach: G-dúr francia szvit (BWV 816),

16:00
Programváltozás
A zuglói Cserepesházban erre az időpontra meghirdetett műsor nem a Bach Mindenkinek Fesztivál része. A koncert kisgyermekek számára kialakított matiné program, amelynek részleteiről a helyszín  www.cserepeshaz.hu honlapján lehet tájékozódni.

16:00
Budapest Music Center
1093 Budapest, Mátyás u. 8.
Bach zenéjének mechanizmusai
Fazekas Gergely muzikológus előadása

16:00
Müpa, Fesztiválszínház
1095 Budapest, Komor Marcell u. 1.
Csáki András, Eötvös József és Szilvágyi Sándor gitártriója

J. S. Bach: esz-moll prelúdium és fúga (a Wohltemperiertes Klavier I. kötetéből), BWV 853
J. S. Bach: g-moll lantszvit, BWV 995 - Allemande, Gavotte I-II, Gigue
J. S. Bach: Goldberg-variációk, BWV 988 (részletek)
J. S. Bach: G-dúr csellószvit, BWV 1007 - Sarabande, Menuett I-II, Gigue
J. S. Bach: Háromszólamú ricercar a Musikalisches Opferből, BWV 1079

A program regisztrációhoz kötött

16:00
Kálvin téri Református Templom
1091 Budapest, Budapest, Kálvin tér 7.
Közös koráléneklés
Énekeljünk együtt a Nemzeti Énekkarral!

Közreműködik: Nemzeti Énekkar és a Magyar Honvédség Központi Zenekara
Vezényel: Erdélyi Dániel karmester és Hoppál Péter karnagy

A közönséggel együtt megszólaló korálok magyar címei:
Erős vár ami Istenünk
Áldjad én lelkem a dicsőség erős királyát
Ki istenének átad mindent
Hagyjad az Úristenre te minden utadat
Jézusom ki árva lelkem
Jöjj mondjunk hála szót
Mennybéli felséges Isten (a mi atyánk feldolgozása)
Vezess Jézusunk
Bővebb információ

16:00
M4 metrómegálló
II. János Pál pápa tér
Bach:  Kávékantáta
A Magyar Állami Operaház Zenekarának koncertje
Közreműködik: Kolonits Klára - ének, Váradi Zita - ének, Megyesi Zoltán - ének, Bátki-Fazekas Zoltán - ének, Rácz János-fuvola, Könyves-Tóth Mihály - trombita
Vezényel és csembalózik: Oberfrank Péter Liszt Ferenc-díjas karmester

17.00
Albertfalvai Közösségi Ház
1116 Budapest, Gyékényes u. 45-47.
Az ezerarcú Bach Albertfalván
Bozsoki-Sólyom Pál – gordonka, Gampe Nóra – fuvola, Ludmány Emil – mélyhegedű, Ludmányné Papp Györgyi – hegedű, Marosi Attila – fuvola, Szabó Gergely – hegedű, Szabó Kornélia – ének, Szakács Zoltán – zongora

17:00
Müpa, Üvegterem
1095 Budapest, Komor Marcell u. 1.
Jesu meine Freude
Capella Silentium Énekegyüttes koncertje
A program regisztrációhoz kötött.
Regisztráció: https://m.mupa.hu/program/komolyzene-opera-szinhaz/capella-silentium-enekegyuttes-2020-03-21_17-00-uvegterem
Minden jegy elkelt!

Műsoron:
J. S. Bach: Korálok és az azokhoz kapcsolódó korálelőjátékok
J. S. Bach: Jesu, meine Freude (motetta), BWV 227

17:00
Rákospalota-Újvárosi Református Gyülekezet
1552 Budapest, Arany János u. 49.
A Hubay Jenő Zeneiskola jelenlegi és volt tanulói és tanárainak műsora

17:00
Kálvin téri református templom
1091 Budapest, Kálvin tér 7.
Az Új Generáció orgonahangversenye
Közreműködnek: Hocz Veronika, Sárközi Erika, Kubik Tamás és Radnai Tamás
Művészeti vezető: Bán István

17:00
Budapest Music Center
1093 Budapest, Mátyás u. 8.
Minikoncert No.2.
Johann Sebastian Bach: a-moll partita (BWV 1013), Bálint János – fuvolaművész
Johann Sebastian Bach: E-dúr partita (BWV 1006), Rozmán Lajos – klarinétművész

 18.00
Svábhegyi református templom
1125 Budapest, Felhő u. 10.
Bach és mesterei
Fellépő: Tóth-Vajna Zsombor – csembaló- és orgonaművész

18:00
Budapest Music Center
1093 Budapest, Mátyás u. 8.
A „Goldberg-variációk” rejtélyei
Fazekas Gergely muzikológus előadása

18:00
Párbeszéd Háza Díszterem
1085 Budapest, Horánszky u 20.
Bach szonáták és partiták szóló hegedűre
Közreműködik: Miranda Liu, Berentés Zsuzsanna, Somogyi Péter, Környei Zsófia

18:00
Müpa, Fesztiválszínház
1095 Budapest, Komor Marcell u. 1.
Nemzeti Filharmonikus Zenekar koncertje

J. S. Bach: III. (G-dúr) Brandenburgi verseny, BWV 1048
C. Ph. E. Bach: a-moll csellóverseny, Wq 170 (H. 432)
J. S. Bach: IV. (G-dúr) Brandenburgi verseny, BWV 1049

A program regisztrációhoz kötött.

18:00
Kálvin téri református templom
Budapest, Kálvin tér 7, 1091
A Zeneakadémia egyházzene szakos hallgatóinak koncertje

Egyházi énekek, áriák és orgonaművek. (Geistliche Lieder, Arien und Orgelwerke)

18:00
Hegyvidéki Kulturális Szalon
1224 Budapest, Törpe u. 2.
Virágvasárnapi kantáta, korálok és lelki énekek
Szent Efrém Férfikar és a Budapesti Énekes Iskola koncertje.
Közreműködik: a Budapesti Énekes Iskola Kórusa és Hangszeres Kamaraegyüttese
Művészeti vezető: Bubnó Tamás Liszt-díjas karnagy

A program regisztrációhoz kötött.
Regisztráció: https://kulturalisszalon.jegy.hu/program/budapesti-enekes-iskola-es-a-szent-efrem-ferfikar-115348/651992

19:30
Belvárosi Ferences Templom
1053 Budapest, Ferenciek tere 9.
A Belvárosi Ferences Kántorátus koncertje
A Belvárosi Ferences Kántorátus művészeti vezetője: Kecskés Mónika

J.S: Bach: Actus tragicus BWV 106
C.P.E Bach: Die Letzte Worte des Erlösers -passiókantáta (részletek)
J.S. Bach: Jesu meine Hold utcai Református Templom) BWV 227

19:30
Rózsavölgyi Szalon
1052 Budapest, Szervita tér 5.
Bach-titkok nyomában
Ábrahám Márta hegedűművész előadása és koncertje
Műsoron: részletek Bach szóló hegedűre írt műveiből.

20:00
Jezsuita Templom
1085 Budapest, Mária u. 25.
Jesu, meine Freude
Hold Kórus
Vezényel: Fehérváry Péter

20:00
Müpa, Üvegterem
1095 Budapest, Komor Marcell u. 1.
A Zeneakadémia hallgatóinak kamarakoncertje
Farkas Lili, Kocsis Bálint, Minya Flóra
Felkészítőtanár: Eckhardt Gábor Artisjus Életmű-dijas zongoraművész
A program regisztrációhoz kötött

20:00
Budapest Music Center
1093 Budapest, Mátyás u. 8.
Goldberg-variációk
Borbély László - zongora
A program regisztrációhoz kötött

21:00
Müpa, Fesztiválszínház
1095 Budapest, Komor Marcell u. 1.
Szakcsi Lakatos Béla Kossuth-díjas zongoraművész és Oláh Kálmán zongoraművész koncertje
Bach zenéjének jazz adaptációja
A koncert háziasszonya: Becze Szilvia a Bartók Rádió műsorvezetője és a Bach Mindenkinek Fesztivál arca
bővebb információ

A program regisztrációhoz kötött

10:00
Müpa
1095 Budapest, Komor Marcell u. 1.
Cifra Palota benne közös éneklés Tóth Árpáddal

15:00
Müpa, Előadóterem
1095 Budapest, Komor Marcell u. 1.
Bach és a polifónia titkai
A tudós Bach - a rejtvénykánonoktól a Die Kunst der Fuge-ig

Fazekas Gergely muzikológus előadása
A program regisztrációhoz kötött

15:00
Fasori Evangélikus Templom
1071 Budapest, Városligeti fasor 17.
Bach csellószvitjei és hegedű szonátái és partitái
Ábrahám Márta, G. Horváth László, Hutás Erzsébet, Molnár Zsófia, Nagao Haruka, Papp Dániel - hegedű
Baranyai Piroska, Fejérvári János, Kántor Balázs, Maróth Bálint, Rózsa Richard, Scholz Anna - cselló

16:00
Müpa, Üvegterem
1095 Budapest, Komor Marcell u. 1.
Spányi Miklós és a Concerto Armonico
J. S. Bach: Musikalisches Opfer, BWV 1079
Spányi Miklós - csembaló

A program regisztrációhoz kötött.

16:00
Budavári evangélikus templom
1014 Budapest, Bécsi kapu tér
Az Új Generáció orgonahangversenye
Gulyás Klára, Lévai Kamilla, Lozsányi Soma, Dankos Attila és Varga Áron
Művészeti vezető: Bán István

16.00
Gazdagréti Közösségi Ház
1118 Budapest, Törökugrató u 9.
Bach Veled
Kerényi Eszter Lilla - fuvola, Szelcsányi Ágnes - zongora, Nagy Sándor - zongora

17:00
Hold utcai református templom
1054 Budapest, Hold u. 18-20.
Harmath Dénes orgonaművész koncertje

17:00
Gödöllői Királyi Kastély
Lovarda terem
2100 Gödöllő, Grassalkovich-kastély 5852.
Fesztivál zárókoncert
Fellépők: Bábel Klára - hárfaművész, a Gödöllői Zeneiskola művésztanárai és az Óbudai Danubia zenekar kürtkvartettje, Kovács Zalán László - tubaművész, Turkish Quartett (Törökország).
A Gödöllői Zeneiskola művésztanárai, az Óbudai Danubia Zenekar kürtkvártettje.
Az est házigazdája: Becze Szilvia a Bartók Rádió műsorvezetője, a Bach Mindenkinek Fesztivál Arca.

A program regisztrációhoz kötött: regisztracio@kiralyikastely.hu

18:00
MOM Kult, Kupola
1124 Budapest, Csörsz u. 18.
Thüringiai Virtus
Tóth-Vajna Zsombor csembalóművész koncertje
A koncert regisztrációhoz kötött.
Regisztráció: https://momkult.hu/programok/thuringiaivirtus/

18:00
Deák Ferenc téri Evangélikus Templom
1052 Budapest, Deák Ferenc tér 4.
Orgona- és kamaraest - zenés áhítat
Finta Gergely - orgona, Fejér András - harsona, Móré Irén - fuvola, Prőhle Katalin - hegedű

18:00
Müpa, Üvegterem
1095 Budapest, Komor Marcell u. 1.
Bach határok nélkül
Bacsi János, Czébely Beáta, Heczel Tünde, Nagy Csaba - zongora
A program regisztrációhoz kötött

18.20
Erkel Színház előtt
1087 Budapest, II. János Pál pápa tér 30.
Jumbó tubaegyüttes
Több mint 12 tuba hangján szólalnak meg Bach dallamai.
Vezényel: Adamik Gábor – tubaművész

19:00
Hubay zeneterem
1011 Budapest, Bem rakpart 11.
Bach koncert
Fellépnek:
Nagyné Bécsy Gizella /hegedű csoportja:
Gábor Audrey /szoprán
Kovács Péter/basszus
Tóth Erzsébet/cselló
Asztalos Rita/zongora
Program:
1. Ich folge dir gleichfalls/János-passió/3.45
2. Zerfließe,mein Herze,in Fluten der Zāhren/János-p./6.50
3. Anna Magdaléna kottásfüzetébôl
BWV508 :Bist du bei mir/3.05
4. Betrachte meine Seel/János-passió/2.50
5. Mein teurer Heiland/János-passió/4.10
6. Bach Adagio/Hegedűverseny
7. Bach Air :5.50
Cca30‘

20:00
Müpa
1095 Budapest, Komor Marcell u. 1.
Goldberg variációk - zongorapárbaj
Párbalyozók: Marczi Mariann, Arnold Schönberg díjas zongoraművész és Káel Norbert - zongoraművész, jazz zongorista

A Goldberg variációk részleteinek klasszikus és jazz megszólaltatása.
Bővebb információ

A program regisztrációhoz kötött