Országos programok 2022

Programok

A települések programjai a településnevekre kattintva találhatóak. Lefelé mutató nyíl Szabad kép - Public Domain Pictures

Budapesti programok |  Kárpát-medencei programok

 

03.23. 15:00

Alsózsolca Közösségi Ház és Könyvtár
Görgey Antal utca 1.

Tanári koncert
Közreműködnek a Symphonia Művészeti Iskola tanárai

03.30. 17:00

Podmaniczky Alapfokú Művészeti Iskola
Kossuth Lajos u. 72.

Tanár-diák koncert,
a Képzőművészeti tanszak közreműködésével, valamint interaktív, öltöztethető Bach figurával

03.21. 17:00

Evangélikus Templom
Bajzsi-Zsilinszky utca 15. 

Orgonakoncert
Küronya Veronika

03.20. 17:00

Jaminai Evangélikus templom
Orosházi u. 85-87.

Orgonakoncert
Alföldi Csaba és Feigl Rebekka

Szervező: BMJV Német Nemzetiségi Önkormányzata és a Békéscsabai Evangélikus Egyházközség

03.17. 15:00

Erkel Ferenc Művelődési Központ
Fő u. 108.

A barokk dallamok szigetén
ParlARTe Kamaraegyüttes: Ducza Nóra (szoprán), Csóka Anita (mezzoszoprán), Bárdos Hanna (mezzoszoprán),
Bodolai Péter (tenor), Handó István (basszbariton)
Zongorán közreműködik: Bárkányi-Horváth Éva

03.27. 17:00

Budaörsi Református templom
Szabadság út 71.

Hangverseny J.S.Bach születésnapja alkalmából

J. S. Bach:
(1685-1750)
f-moll szonáta BWV 1018
C-dúr szonáta BWV 529
f-moll csembalóverseny BWV 1056
Előadók:
Kalló Zsolt
Liszt Ferenc-díjas, Érdemes hegedűművész, egyetemi tanár, a Capella Savaria
művészeti vezetője
Soltész Anikó
csembaló-és kamarazeneművész - tanár, a Leopold Mozart Zeneiskola igazgatója
továbbá a Leopold Mozart Zeneiskola Tanárai:
Rábainé Vörös Györgyi,
Juhász Anna
hegedű
hegedű
Bogáti László brácsa
Baksa Krisztina cselló
Flor Noémi mv nagybőgő

A rendezvény támogatója a Leopold Mozart Zeneiskola Közhasznú Alapítvány

03.26. 17:00

Szent Kozma és Damján templom
Zrínyi utca 1.

Bach Mindenkinek hangverseny
Molnár Lászlóné (fuvola), Boros Imréné (fuvola,orgona), Dóczy Antónia (fuvola), Gaál Bianka (fuvola)

03.17. 18:00

Katolikus templom
Hősök tere 10.

Orgonakoncert
Kozák Bence

03.28. 17:00

Bartók Béla Alapfokú Művészeti Iskola
Perczel Mór u. 48.

Bach Mindenkinek Bonyhádon
Fellépők: Illés Leila Dóra, Forray Dóra, Gűth Máté, Geisz András, Bechtel Blanka Emma, Nyárádi Kincső, Szabó Ágnes,
Bechtel Gerda Hanga, Horváth Antal, Masa Hanna Nóra, Szabó Zsófia, Kucsera Flóra, Vajda Virág és Győri Eszter.
A felkészítő tanárok: Bérces Emese, Seleljo Alexandra, Major Kinga, Hajdu Borbála, Győrffyné Pálos Ágota és Vajda Virág.

03.24. 17:30

Ceglédi Erkel Ferenc Alapfokú Művészeti Iskola
Kút utca 2.

Tanár-diák koncert

03.21. 18:00

Debreceni Református Kistemplom
Révész tér 2.

Főtemplomok és Orgonistáik
Bán István, Sárosi Dániel, Somogyi-Tóth Dániel

Művészeti vezető: Bán István

03.31. 18:00

Debreceni Református Nagytemplom
Kossuth tér 1.

Főtemplomok és Orgonistáik
Bódiss Tamás, Csorba Gergő, Kiss Zoltán

Művészeti vezető: Bán István

Online koncert

03.31. 19:00

facebook@dombovari.muveszeti.iskola

Hommage á J. S. Bach - online hangverseny

03.20. 11:00

1000 éves templom
Álmos herceg útja

Az Egressy Béni Református Szakgimnázium klarinét és szaxofon tanszakának koncertje
Kovács Vanda, Mészáros Jázon (klarinét), Pócsfalvi Gergely (basszusklarinét)

Felkészítő tanár: Varga István

 március 21. 18:00
Eszterházy Károly Katolikus Egyetem, Líceum Esterházy Pál Zeneterem (125)
Eszterházy tér 1.
Bach, a Tamás-templom karnagya 
 
Közreműködnek: 
Egri Érseki Fiúkórus Vezényel: Schmiedmeiszter Szilvia 
Eszterházy Károly Katolikus Egyetem Kórusa  Vezényel: Dr. Kabdebó Sándor 
Dr. habil. Gábos Judit zongoraművész
Gulyás László trombitaművész 
Pap Nikoletta énekművész
Kubík Tamás orgonaművész 
 

03.21. 17:00

Szepes Gyula Művelődési Központ
Alsó u. 9.

Bach áriák délutánja
Varga Viktória (szoprán), N. Bécsy Gizella (hegedű), Tóth Erzsébet (cselló), Asztalos Rita (zongora)

03.27. 19:00

Érdi Kármelhegyi Boldogasszony templom
Gellért u. 9.

Orgonakoncert

03.27. 15:00

Kultúrház
Fenyőfa utca 3.

Bach fuvolán
Molnár Lászlóné (fuvola), Boros Imréné (szintetizátor, fuvola), Dóczy Antónia (fuvola), Gaál Bianka (fuvola)

03.28. 17:00

Muzsikaház
Madách sétány 1.

J. Haydn Zeneiskola növendékeinek koncertje
Fellépők:2.b és 3.a szolfézscsoport – kórus, Baráth Lőrinc Boldizsár (zongora), Doblhofer Annabella Ulrika (fuvola),
Fábián László (zongora), Fodróczy Panka (furulya), Imrei Bendegúz (zongora), Doblhofer Annabella Ulrika (fuvola,kamarazene), Jagadics Zorka (zongora), Kok Léda Sára (furulya), Márk Olivér (zongora),
Kiss Szigeti Csaba, Árki Dániel, Árki Bálint, Kiss Vidor (rézfúvós kvartett),
Felkészítő tanárok: Bak Lilla, Bertha János, Gál Erzsébet, Horváth Ildikó, Kiss Vidor, Marth-Kovács Ildikó,
Köszöntőt mond Bertha János igazgató

03.29. 18:00

Gödöllői Királyi Kastély
Grassalkovich-kastély

Regisztráció: regisztracio@kiralyikastely.hu 

Bach ezer arca
Magyar Honvédség Központi Zenekara
Vezényel: Szabó Imre alezredes
Vendég karmester: Medveczky Ádám, Kossuth-díjas karmester
Közreműködik: Varga Donát a Magyar Állami Operaház és a Nemzeti Énekkar énekművésze  és Demenív Mihály harmonikaművész (Virtuózok tehetségkutató döntős versenyzője)

A program regisztrációhoz kötött!

03.27. 18:00

Győri Szentlélek Templom
Szentlélek tér 1.

Főtemplomok és Orgonistáik
Kiss Zsolt, Vadász Attila
Művészeti vezető: Bán István

03.26. 13:00

Malonyai kastély
II. Rákóczi Ferenc út 68.

Akkordikon gitárduó: Barta Viktória és Hujber Tibor

03.26. 16:00

Jégdóm
Tököli reptér

Egy kűr Bachhal
Bocskai István Református Oktatási Központ - AMI tanárainak és növendékeinek koncertje

03.26. 17:00

Református templom
Kossuth Lajos u. 133.

Koncert és előadás
Orgonán játszik Kovács Botond Árpád

 

03.20. 16:00

Halász-kastély
Deák Ferenc utca 10.

A Hermann László Zeneművészeti Szakgimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola növendékeinek hangversenye

03.27. 10:00

Református templom
Vörösmarty u. 14-16

Zenés Istentisztelet
Közreműködnek : a Református Templom Kamarakórusa,
a Kápolnásnyéki Általános Iskola Művészeti Tagozatos tanulói: Előd Tamara Ágota, Józsa Zengő Boróka, Roszik Emília Zsóka (furulya,felkészítő tanár: Jónás-Balanek Vivien)
Gálos Zoé Nadin, Szakács Gergely (zongora, felkészítő tanár: Tóka Szabolcs)
Díszvendég : Kovács Anikó hegedűművész, Kádár Ottó kántor (orgona), Tóka Szabolcs művészeti vezető (kórusvezető, orgona)

Igét hirdet és házigazda : Burján Zsolt lelkipásztor

03.23. 18:00

Liszt Ferenc Zeneiskola
Kossuth Lajos u. 21.

Bach Mindenkinek hangverseny
A koncerten fellépnek a Liszt Ferenc Zeneiskola növendékei, tanárai, a Pálóczi Horváth Ádám Református AMI tanárai, a Mikrokozmosz Református AMI táncosai, a Zenekedvelők Kórusa és a Vikár Béla Vegyeskar

03.26. 15:00

Református templom
Fő út 68.

Bach inspirációk
Rohmann Ditta csellóművész koncertje

03.26. 19:00

Községi klub
Szabadság tér 18.

A zeneszerzők királya, a hangszerek királynője
Bábel Klára hárfaművész koncertje

03.23. 10:00

Kókai Művelődési ház és Berki Krisztián Sportcsarnok
Kossuth Lajos u. 2.

Basszus mesék Bachtól Jimi Hendrixig
Hoppál Mihály Basspoetry

03.28. 10:00

Kozármislenyi Idősek Napközije
Pécsi u. 122/2

A Diabelli AMI diákjainak és tanárjainak koncertje

Szakmai munkatárs: Zsoldosné Puskás Beáta

03.16. 18:00

Zenepalota
Bartók Béla tér 1.

Nyitókoncert
Előadják a Miskolci Egyetem Bartók Béla Zeneművészeti Karának hallgatói

03.29. 10:30

Zenepalota - Bartók terem
Bartók Béla tér 1.

Zeneország varázslója - zenés mesejáték J. S. Bach életútjáról

A koncert regisztrációhoz kötött.

03. 21. 17:00

Budai Imre Zeneiskola
Kossuth Lajos út 88.

Budai Imre Zeneiskola művésztanárai és növendékei koncertje

03. 23. 17:00

Budai Imre Zeneiskola
Kossuth Lajos út 88.

Bach a családfő - Slama György előadása

03.24. 18:00

Farkas Ferenc Zene- és Aranymetszés Alapfokú Művészeti Iskola
Sugár út 18.

Tanári koncert

03.21. 18:00

Online koncert

Tanár-diák koncert
Közreműködnek a Vikár Sándor Zeneiskola AMI tanárai és növendékei

facebook.com/bachmindenkinek

03.27. 18:00

Nyíregyházi Evangélikus Nagytemplom
Luther tér 1.

Főtemplomok és Orgonistáik
Kiss Zoltán, Kovács László Attila
Művészeti vezető: Bán István

03.26.10:30

Malom Látogatóközpont
Városszer 116.

Bach Mindenkinek Örömzene őrségiektől

Zongorán közreműködik:
Solymár Rita zongoraművész
Gyöngyösi Adrienne állatorvos
Tollner Enikő és Varga Zorka tanulók

 

03.24. 18:00

Evangélikus templom
Kossuth Lajos utca 29.

Johann Sebastian Bach emlékezete
Pro Artis Alapfokú Művészeti Iskola tanárainak koncertje

03.29. 16:00

Pannonhalmi Bazilika
Vár 1.

Főtemplomok és Orgonistáik
Bán István, Hegyi Barnabás, Kiss Zsolt
Művészeti vezető: Bán István

03.26. 10:00

A program zártkörű.

Pécsi Kulturális Központ
Veress Endre u. 6.

A pécsi ANK Művészeti Iskola és a kozármislenyi Diabelli Művészeti Iskola közös tanár-diák koncertje

  1. Johann Sebastian Bach: G-dúr prelúdium

Csellón előadja: Ján Boglárka

 

  1. Köszöntő: Kovács-Werczel Karolina

 

  1. Johann Sebastian Bach: Korálfeldolgozások

Előadja az Apáczai Művészeti Iskola és a Diabelli Művészeti Iskola közös csellózenekara

Művészeti vezető: Ján Boglárka

 

  1. Johann Sebastian Bach: d-moll kis prelúdium

Zongorán előadja: Nagy-Palotás Panna

Felkészítő tanár: Iván Katalin

 

  1. Johann Sebastian Bach: Trió szonáta

Furulyán előadják: Bereck Olga és Pál Boróka

Felkészítő tanár: Lovász Péterné Balázs Magdolna

 

  1. Johann Sebastian Bach: G-dúr Menüett

Gitáron előadják: Schneider Philipp és Gyöngyösi Ferenc

Felkészítő tanár: Vicértes László

 

  1. Johann Sebastian Bach: Air

Előadják: Polgár Petra fuvolán és Ján Boglárka csellón

Felkészítő tanárok: Alexa Margit és Ján Boglárka

  1. Johann Sebastian Bach: D-dúr Kétszólamú Invenció

Domenico Scarlatti: C-dúr Szonáta

Zongorán előadja: Bozsits Virág

Felkészítő tanár: Iván Katalin

 

  1. Henry Eccles: g-moll Szonáta I-II. tétel

Csellón előadják: Győrfi Borka és Ján Boglárka

Felkészítő tanár: Ján Boglárka

 

  • Arcangello Corelli: Sarabande

Fuvolán előadják: Horváth Eszter és Pap Bálint

Felkészítő tanár: Alexa Margit

 

  • Domenico Scarlatti: Szonáta K. 466.

Gitáron előadják: Kovacsik András és Sára Erika

Felkészítő tanár: Sára Erika

 

  • Johann Sebastian Bach: g-moll Szonáta

Furulyán előadja: Pál Boróka

Felkészítő tanár: Lovász Péterné Balázs Magdolna

 

Zongorán közreműködik: Lovász Péterné Balázs Magdolna

03.20. 17:00

Béthel Evangélikus Missziói Otthon
2081 Piliscsaba, Széchenyi u. 8-12.

Basszusmesék, zenés történetek Bachtól Jimi Hendrixig
Hoppál Mihály BassPoetry, a Misztrál együttes egykori tagja

03.26. 16:00

Polgármesteri Hivatal
Rákóczi Ferenc u. 15.

A zeneszerzők királya, a hangszerek királynője
Bábel Klára hárfaművész koncertje

03.23. 18:00

Sárospataki Református Teológiai Akadémia Díszterme
Rákóczi út 1.

Hangverseny J. S. Bach műveiből
Műsor: f-moll zongoraverseny BWV 1056 – zongorán közreműködik: Marczi Mariann
Szóló és kórustételek J. S. Bach kantátáiból közreműködik: Kovács Eszter (alt) és Lénárt Martina (szoprán),
előadja: a Miskolci Egyetem Vonószenekara (művészeti vezető: Soós Gábor, A Művelődés Háza Kamarakórusa, Sárospatak (karigazgató: Sándor Zoltán),
Vezényel: Bartal László

03.19. 16:30

Szent István vértanú templom
Templom tér 1.

"In dulci jubilo” - Zengjen a muzsika, örvendezzünk!
ReSonatores Pannoniae együttes: Borsódy László, Félegyházi Bence (trombita), Kócziás Ferenc (harsona),
Schallinger-Foidl Artúr (orgona)

03.26. 18:00

A KONCERT BETEGSÉG MIATT KÉSŐBBI IDŐPONTBAN LESZ MEGTARTVA!

Evangélikus Gyülekezeti Központ Nagyterem
Színház utca 27.

"Jesu, meine Freude".-J.S.Bach énekes és hangszeres kamaraművei
Ödenburg-Ensemble: Drüszler Edit (szoprán), Márkus-Zalatnay Fruzsina (mezzoszoprán), Kuzsner Péter (alt, csembaló) Michael Lind (tenor, barokkfuvola), Emanuel Schmelzer-Ziringer (bariton, csembaló), Szászvárosi Sándor (viola da gamba)

03.27. 18:00

Árpádházi Szent Margit templom
Szent Margit út 4.

Kőtheni évek - válogatás Bach kamara és szóló műveiből
Márkus-Zalatnay Fruzsina (barokkfuvola), Szászvárosi Sándor (viola da gamba), Tegyei Zoltán (csembaló)

03.27. 18:00

Evangélikus templom
Szekfű Gyula u. 1.

Vasárnapi koncert
Fellépők: Ökumenikus Kórus, Kolosné Végvári Dorottya (furulya), Novák Szironka (furulya), Somogyi Balázs (ének),
Tóka Szabolcs (orgona)
Vezényel: Dóczi István

03.21. 18:00

Vujicsics Tihamér Alapfokú Művészeti Iskola
Duna korzó 24.

Tanári hangverseny J. S. Bach születésnapja alkalmából
Fellépnek a Vujicsics Tihamér Ami művésztanárai

03.22. 8:00

Szent Anna templom
Erzsébet tér 2.

Rendhagyó énekóra az orgonakarzaton, a Szent Erzsébet Katolikus Általános Iskola tanulóinak
Orgonál és a műveket ismerteti: Nagy János

03.23. 18:00

szentesi Református Nagytemplom

Kiss Bálint u. 2.

Magyar Honvédség 5. Bocskai István Lövészdandár Hódmezővásárhely Helyőrségi Zenekar, vezényel: Gömöri Balázs őrnagy
Szólista: Pitti Katalin Liszt Ferenc-díjas énekművész
Közreműködnek: a Lajtha László Alapfokú Művészeti Iskola művésztanárai

03.24. 9:00

Szent Anna templom
Erzsébet tér 2.

Rendhagyó énekóra az orgonakarzaton, a Szent Erzsébet Katolikus Általános Iskola tanulóinak
Orgonál és a műveket ismerteti: Nagy János

03.27 16:00

Szent Anna templom
Erzsébet tér 2.

Orgonahangverseny
Közreműködnek a Lajtha László Alapfokú Művészeti Iskola tanárai: Andor Csilla (ének), Takács Gabriella (fuvola),
Nagy János  (orgona)
A műsort ismerteti: Prof.Dr. Homoki-Nagy Mária

03.21. 19:00

Szegedi Dóm
Dóm tér 15.

Főtemplomok és Orgonistáik
Ágost Gabriella, Kuzma-Vojtovics Tímea, Kuzma Levente, Magda Dávid, Nagy Péter, Pernecky Balázs, Simon Bálint
Művészeti vezető: Bán István

03.25. 17:30

Király-König Péter Zenei AMI
Tábor utca 3.

Növendék és tanári hangverseny

03.28. 18:00

Szegedi Piarista templom
Bálint Sándor u. 14.

Új Generáció orgonahangversenye
Az SZTE Bartók Béla Művészeti Karának az orgonaszakos hallgatói: Balog Szabolcs, Csőköly Bence, Hegedűs Gábor, Kelemen Krisztián

03.24. 10:00

Ádám Jenő Általános Iskola és AMI hangversenyterme
Szebeni út 81/b.

Bach mindenkinek a Szigetszentmiklósi Ádám Jenő Általános Iskola és AMI zeneművészeti ágának növendékei és tanárai előadásában

03.27. 16:00

Református templom
Kossuth Lajos u. 21.

Bach dallamok a templomban
Kristófi László (orgona), Pethő Rebeka (fuvola), Szöllősi Katalin (hegedű)

03.16. 16:30

Ádám Jenő Zeneiskola Kamaraterme
Óvoda u. 5.

Növendékhangverseny

03.17. 16:00

Cserkészház Színházterme
Templom út 10.

Máthé Csongor Örs (zongora),Tóth Réka (zongora),Tyukodi Gréta (zongora)
Felkészítő tanár: Nagykovácsiné Molnár Melinda
Petkes Hunor és Hévizi Györgyi (zongora négykezes),Várdai Botond (zongora)
Felkészítő tanár: Hévizi Györgyi, Benkő Brigitta (fuvola),Nagykovácsi Dániel (szaxofon),Győri Hanna Boróka (fuvola),Virágh István (szaxofon)
Felkészítő tanár: Vatai Sándor, Kispál Hédi (fuvola),Tukarcs Villő Lili (fuvola)
Felkészitő tanár: Baksa-Loós Ilona Zsuzsanna,Győri Péter Bendegúz (trombita)
Felkészítő tanár: Forintos Sándor

03.17. 17:30

Városháza Díszterme
Kossuth tér 9.

Az Ádám Jenő Zeneiskola tanárainak és növendékeinek koncertje
Közreműködik a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Karnagyok Kamarakórusa,
Vezényel: Vajna Katalin (Csokonai Alkotó Díjas, KÓTA Életmű díjjal kitüntetett karnagy)

03.18. 15:30

Aba-Novák Agóra előtt
Hild János tér

Laurus Fuvolaegyüttes :Balogh Janka, Dömök Gréta, Vona Virág, Pappné Fekete Borbála
Felkészitő tanár: Pappné Fekete Borbála

 

03.18. 17:00

Aba-Novák-Agóra
Hild J. tér 1.

Az Ádám Jenő Zeneiskola tanárainak és növendékeinek koncertje

03.21. 10:20

Szolnoki SZC Pálfy-Vízügyi Technikum
Tiszaparti sétány 2-3.

BACHanalia Művészeti performance

03.30. 18:00

MMIK Szombathely
Ady Endre tér 5.

Cantores Ecclesiae Rézfúvós Együttes
Közreműködnek a Savaria Szimfonikus Zenekar művészei, szólista Mészáros János Elek énekművész (Csillag születik győztes) 

A koncert regisztrációhoz kötött: https://forms.gle/RoJ6CquQkRsh34y66

03.31. 19:00

Szombathelyi Sarlós Székesegyház
Hollán Ernő u. 12.

Főtemplomok és Orgonistáik
Lakner-Bognár András, Pálúr János
Művészeti vezető: Bán István

március 21., 16:00

A Vértes Agorája – Széchenyi István Művelődési Ház
Szent István u. 7

Felsőgallai Német Nemzetiségi Dalkör Tatabányai, Erkel Ferenc Madrigálegyüttes, Kovács Anikó hegedűművész Saltzer Géza fuvolaművész, Tóka Szabolcs orgonaművész

03.27., 18:00

Esterházy Kastély
Hősök tere 9/a.

Cantores Ecclesiae Rézfúvós Együttes koncertje

Kovács Zalán László tuba, művészeti vezető, Ambrus Szabolcs trombita, Vass István trombita, Kasza Mónika kürt, Kolozsvári Erik harsona

03.26. 16:00

Művelődési Ház
Rákóczi u. 19.

Cantores Ecclesiae Rézfúvós Együttes koncertje
Kovács Zalán László tuba, művészeti vezető Ambrus Szabolcs trombita Vass István trombita Kasza Mónika kürt Kolozsvári Erik harsona

03.25. 19:00

Tihanyi Bencés Apátság
I. András tér 1.

Főtemplomok és Orgonistáik
FuvOrgano: Kővári Péter, Hajas Szilárd
Művészeti vezető: Bán István

03.25. 17:00

Tiszafüredi Nagyboldogasszony templom
Fő utca 23.

A zeneszerzők királya, a hangszerek királynője
Bábel Klára hárfaművész

03.19. 18:00

Tolnai Kulturális Központ, Mag-ház
Bajcsy-Zsilinszky utca 73/b.

A barokk dallamok szigetén
ParlARTe Kamaraegyüttes: Ducza Nóra (szoprán), Csóka Anita (mezzoszoprán), Bárdos Hanna (mezzoszoprán),
Bodolai Péter (tenor), Handó István (basszbariton)
Zongorán közreműködik: Bárkányi-Horváth Éva

04.10. 16:00

Református templom
Kossuth u. 5.

"Csak Te légy velem..."
Virágvasárnapi Bach koncert az üllői református templomban
Gémes Katalin (mezzoszoprán)
Tegyei Zoltán (orgona)

03.19. 19:00

Szentlélek templom
Szentlélek tér 1.

Főtemplomok és Orgonistáik
Bódiss Tamás, Ella István
Művészeti vezető: Bán István

03.21. 18:00

Váci Bartók-Pikéthy Zeneművészeti Szakgimnázium és Zeneiskola, AMI
Schuszter Konstantin tér 8.

BACH 337

Közreműködnek a Bartók-Pikéthy Zeneművészeti Szakgimnázium és Zeneiskola művésztanárai és növendékei