Programok Budapesten

18.00
Budapest Music Center 1093 Mátyás utca 8
Megnyitó és nyitókoncert

TELTHÁZ!

15.00
Szamos Budai Cukrászda 1126 Böszörményi út 44

Áthallások
Tóth Endre zenetörténész beszélget Bachról, zenéről, kultúráról,
Vendég: Dr. Prof. Csepeli György Erdei-díjas szociálpszichológus, az ELTE Professor Emeritusa, iASK senior research fellow, az MTA doktora

16.00
Barabás Villa 1122 Városmajor utca 44.

A Bach család billentyűs hangszerei
Tóth-Vajna Zsombor csembaló- és orgonaművész koncertje csembalón, klavikordon és fortepianón

17.30
Zuglói Evangélikus Templom 1147  Lőcsei utca 32.

Az Evangélikus Hittudományi Egyetem énekkara, tanárai és orgonát tanuló hallgatóinak Bach-koncertje

18.00
Barabás Villa 1122 Városmajor utca 44

Ezerarcú, Ezerhangú Bach
Előadó: Madarász Iván Kossuth-díjas zeneszerző
Bach vokális zenéjéről

19.00
Szent István-Bazilika 1051  Szent István tér 1.

Főtemplomok orgonistái No.1.
Orgonán közreműködik: Bán István, Bódiss Tamás, Virágh András Gábor

20.00
Barabás Villa 1122 Városmajor utca 44

Bojta Zsuzsanna és barátai Bach-koncertje
Bojta Zsuzsanna – alt, Kéringer László – tenor, Kecskeméti László – furulya, Szászvárosi Sándor – viola da gamba, Pétery Dóra – csembaló

14.00
Hegyvidéki Kulturális Szalon 1126 Böszörményi út 34/a
Az Egressy Béni Zeneművészeti Szakközépiskola koncertje

15.00
Szamos Café 1051 Kossuth Lajos tér 10
Áthallások:
Tóth Endre zenetörténész beszélget Bachról, zenéről, kultúráról
Vendég: Balogh Máté

16.00
Barabás Villa 1122 Városmajor utca 44
Az Élet Tiszteletéről
A Gardrób Művészeti Csoport előadásán Johann Sebastian Bach zenéje mellett Albert Schweitzer írásaiból hallhatunk részleteket Géczi Zoltán színművész előadásában. Művészeti vezető: Nagy Judit fuvolaművész

16.00
Budahegyvidéki evangélikus templom 1123 Kék Golyó utca 17
A Weiner Leó Zeneiskola orgona tanszakának koncertje
Felkészítő tanár: Finta Gergely

18.00
Barabás Villa 122 Városmajor utca 44
Ezerarcú, Ezerhangú Bach
Előadó: Madarász Iván Kossuth-díjas zeneszerző
Bach hangszeres zenéjéről

18.00
Aranytíz Kultúrház 1051 Arany János utca 10.
Hegedűs Endre hangversenye Hegedűs Katalin közreműködésével

19.00
Budavári evangélikus templom 1014 Táncsics Mihály utca 28.
Főtemplomok orgonistái No.1.
Orgonán közreműködik: Bán István, Bódiss Tamás, Virágh András Gábor

20.00
Barabás Villa 1122 Városmajor utca 44.
CANTORES ECCLESIAE RÉZFÚVÓS EGYÜTTES

14.00
Hegyvidéki Kulturális Szalon 1126 Böszörményi út 34/a

Zene-Fere Klub
Kovács Zalán László beszélget Medveczky Ádám Kossuth- és Prima Primissima Díjas karmesterrel

Regisztrálni a következő linken lehet: www.kulturalisszalon.jegy.hu

 

15.00
Szamos Szépkilátás Cukrászda 1121 Szépkilátás út 1

Áthallások
Tóth Endre zenetörténész beszélget Bachról, zenéről, kultúráról
Vendég: Dr. Kürtösi Katalin

 

16.00
Hegyvidéki Kulturális Szalon 1126 Böszörményi út 34/a

Családi kézműves foglalkozás

Regisztrálni a következő linken lehet: www.kulturalisszalon.jegy.hu

 

18.00
Ward Mária Általános Iskola és Gimnázium 1056 Budapest, Irányi utca 3. – Tolnay Klári Terem

Tanár-diák koncert

 

18.00
Bartók Béla Emlékház 1025 Csalán út 29

GARDRÓB CSOPORT: AZ ÉLET TISZTELETÉRŐL

 

19.00
Hegyvidéki Kulturális Szalon 1126 Böszörményi út 34/a

FLAUTETT FUVOLANÉGYES

Regisztrálni a következő linken lehet: www.kulturalisszalon.jegy.hu

 

 

19.00
Solti György Zeneiskola Díszterme 1122 Maros utca 54/b

Fellépnek a Solti György Zeneiskola növendékei, művésztanárai, ifjúsági vonószenekara, leánykara és a Hegyvidéki Solti György Zenekar

Kálvin téri aluljáró 1091 Kálvin tér

09.00–09.30 A Fischer Annie Zeneiskola növendékei
09.30–10.00 A Szent István Király Zeneművészeti Szakközépiskola növendékei
10.00–10.30 A Ferencvárosi Ádám Jenő Zeneiskola – AMI növendékei
10.30–11.00 Kónya Attila Levente – cselló
11.00–11.30 Harmath Dénes – orgona
11.30–12.00 Juhász Aba József és Adamik Gábor – tuba 
12:00-12:15 Kaposi Júlia furulya
12.30–13.00 Lakatos György Liszt-díjas fagottművész előadása 
13.00–13.30 Bojta Zsuzsa – ének, Burkus Boglárka – zongora 
13.30–14.00 Szatzker Zsanett – harmonika 
14.00–14.30 Musica Florens 
14.30–15.00 Flautett Fuvolanégyes 
15.00–15.30 Fehérváry Péter és a Holdkórus, BWV 182. kantáta 
15.30–16.00 Dankos Attila – orgona 
16.00 – 16.30 Zsilka Alan – orgona

 

Hegyvidéki Bevásárlóközpont 1124 Apor Vilmos tér 11

09.30–10.00 Papp Orsolya – csembaló
10.00–10.30 Nagy Judit – fuvola
10.30–11.00 Konta Noémi – csembaló
11.00–11.30 Zétényi Tamás – cselló
11.30–12.00 Konta Noémi növendékei
12.00–12.30 Rohmann Ditta – cselló
12.30–13.00 Cantores Ecclesiae Rézfúvós Együttes

 

Központi Vásárcsarnok 1093 Vámház körút 1–3

09.00-09.15 Schusovich Szilárd – szaxofon
09.30–09.45 Onczay Zoltán – cselló 
10.00–10.15 Madarász Iván Kossuth-díjas zeneszerző és Illés Eszter fuvolaművész 
10.30–10.45 Szalai Éva és Tóth Endre – zongora 
11.00–11.15 Lakatos György Liszt-díjas fagottművész előadása 
11.30–11.45 Demeniv Mihály Virtuózok-különdíjas harmonikaművész 
12.00–12.15 Tihanyi Zsuzsanna zongoraművész előadása 
12.30–12.45 Friderikusz Péter – cselló, Túri-Nagy János – zongora 
13.00–13.15 Soós Orsolya – hegedű, Bellus Csilla – zongora 
13.30–13.45 Sándor László – hegedű, Németh András – zongora 
14.00–14.15 Mihály Gyula – pánsíp 
14.30–14.45 Bach-korál-harmonizációk – Márta István Erkel-díjas zeneszerző, a Magyar Fesztivál Szövetség elnöke, a Művészetek Völgye alapítója

 

 

Hősök tere Kisföldalatti megálló

10.00–10.30 Bach: Kávékantáta – Az Operaház művészeinek előadásában
Ének: Váradi Zita, Szappanos Tibor, Kovács István
Karmester/csembaló: Oberfrank Péter
Közreműködnek: Tomsicsné Závodszky Magdolna – I. hegedű, Dóczi Áron – II. hegedű, Kondor Péter – brácsa, Karasszon Dénes – cselló, Bíró Zsófia – fuvola

 

10.00

Deák téri evangélikus templom 1052 Deák tér 4

J. S. Bach: János-passió (BWV 245) – Nyilvános főpróba
Vezényel: Dr. Kamp Salamon
Közreműködik: Szemere Zita – szoprán, Krokovay Johanna – alt, Megyesi Zoltán – tenor, Berczelly István – basszus, Jekl László – basszus, Weiner-Szász Kamaraszimfonikusok – zenekar, Dobozy Borbála – csembaló, Mekis Péter – orgona

 

12.30

Fővám téri Vásárcsarnok

KULTURÁLIS SÉTA A ZENE NYOMÁBAN
Útvonal: Fővám tér – Kálvin tér – Astoria – Deák Ferenc tér
A séta időtartama: kb. 2 óra 30 perc, távolsága: kb. 2 km
Idegenvezető: Szatmáry Judit
NEM TUDUNK TÖBB REGISZTRÁCIÓT FOGADNI!

 

Deák téri evangélikus templom előtt 1052 Deák tér 4

13.00–13.30 Kaposvár Helyőrségi Zenekar, vezényel Major András
14.00–14.30 Cantores Ecclesiae Rézfúvós Együttes
15.00–15.30 Jumbó Tubaegyüttes, vezényel Adamik Gábor tubaművész

 

13.00

Aranytíz Kultúrház 1051 Arany János utca 10

Családi kézműves foglalkozás
Az alkotás mellett egész nap Bach-muzsika szól. 14.00-tól P. Kiszely Deborah zongoraművész és a Szabolcsi Bence Zeneiskola növendékeinek előadása, majd 16.00-tól Thurzó Zoltán zongoraművész koncertje következik

 

Városháza tér 1126 Böszörményi út 23

14:00 Demeniv Mihály harmonikaművész

 14.30 Kaposvár Helyőrségi Zenekar, Vezényel: Major András karmester

 15.00 Zongorakoncert: Szent István Király Zeneművészeti Szakközépiskola zongora tanszaka

 15.30 Fuvoladuó, előadók: Dávid Boglárka és Páljános Anna

16.00 Szakács Zoltán zongorakoncertje

16:30 Cantores Ecclesiae Rézfúvós Együttes

 

16.00

MOM Kulturális Központ 1124 Csörsz utca 18

A vidám barokk – Simplicissimus Kamaraegyüttes

NEM TUDUNK TÖBB REGISZTRÁCIÓT FOGADNI!

 

16.30

1091 Kálvin tér 7

A Kaposvár Helyőrségi Zenekar Bach-koncertje, vezényel: Major András, majd közös koráléneklés

 

16.30

Fasori evangélikus templom 1071 Városligeti fasor 17

BACH CSELLÓSZVITJEI
16:30 G-dúr szvit – Fejérvári János, c-moll szvit – Kántor Balázs
18:00 Esz-dúr szvit – Rózsa Richárd, C-dúr szvit – Maróth Bálint
19:30 d-moll szvit – Scholz Anna, D-dúr szvit – Rohmann Ditta, Rózsa Richárd, Rohmann Ditta, Kántor Balázs, Scholz Anna, Fejérvári János, Maróth Bálint

 

16.30

1091 Kálvin tér 7, a templom előtt

 

16.30

Városháza tér 1126 Böszörményi út 23

Cantores Ecclesiae Rézfúvós Együttes

 

17.00

Kelenföldi református templom 1117 Október huszonharmadika utca 5

János-passió
Vezényel: Oláh Gábor
Előadók: A Magyarországi Baptista Egyház Központi Ének- és Zenekara, Czabán Angelika – szoprán,  Huszár Anita – alt, Szerekován János – tenor, Rezsnyák Róbert – bariton, Sárosi Károly – basszus

 

17.00

1091 Kálvin tér 7, a templom előtt

Közös koráléneklés (Az énekléshez bárki csatlakozhat), vezényel: Arany János karnagy

 

18.00

Kálvin téri református templom 1091 Kálvin tér 7

A Zeneakadémia Egyházzenei Tanszék hallgatóinak koncertje

 

18.00

Hold utcai református templom 1054 Hold utca 18-20

A Stylus Phantasticus diadala, előadja Tóth-Vajna Zsombor orgonaművész

 

18.00

Hazatérés temploma 1051 Szabadság tér 2

Koncert, közreműködik: Béres Timea – ének és Bacsi János – orgona

 

18.00

Lóvasút Kulturális és Rendezvényközpont 1121 Zugligeti út 64

Bachtól Bachig
Johann Sebastian Bach: költő és zeneszerző
Közreműködnek: Hegedűs D. Géza Kossuth-díjas színművész, Bábel Klára és Kovács Zalán László hárfa-tba duó

NEM TUDUNK TÖBB REGISZTRÁCIÓT FOGADNI!

 

19.00

Kálvin téri református templom 1091 Kálvin tér 7

Főtemplomok orgonistái No.3
Orgonán közreműködik: Bán István, Bódiss Tamás

 

19.30

Belvárosi Ferences Templom 1053 Ferenciek tere 9

János-passió (BWV 245)
Előadják: Belvárosi Ferences Kántorátus, Gesualdo Kamarakórus, a Liszt Kórus tagjai és a Budavári Kamarazenekar
Jézus: Najbauer Lóránt, Evangelista: Kéringer László, szoprán: Csereklyei Andrea Alt: Balogh Eszter, Tenor, Pilátus: Beöthy-Kiss László, Basszus: Horváth Csaba
Vezényel: Héja Benedek
Közreműködik: Kallai Nóra – gamba, cselló és Kecskés Mónika – continuo

 

20.00

Jézus Szíve Jezsuita Templom 1085 Mária utca 25.

Gyertyafényes vigília
A keresztút állomásai mellől J. S. Bach hegedűre írt szólószvitjeinek és szonátáinak részletei szólalnak meg.
Közreműködők: Rónaszéki Tamás növendékei, Tóth-Vajna Zsombor

11.00

Kőbányai Református Egyházközség – Gyülekezeti imaház 1105 Ihász utca 15

Gardrób Csoport – J. S. Bach zenéje mellett Albert Schweitzer írásaiból hallhatunk részleteket Géczi Zoltán színművész előadásában.
Művészeti vezető: Nagy Judit fuvolaművész

 

11.00

Barabás Villa 1122 Városmajor utca 44

Bach-sakk
Bach Matiné: Kézműves foglalkozás a rendezvényteremben
Bach-sakk: Krizsán Edit olimpiai bronzérmes sakknagymesterrel a villaépületben

 

11.30

Belvárosi Nagyboldogasszony-főplébánia – templom előtt 1056 Március 15. tér

A Budapesti Énekes Iskola koncertje
Fellépők: A Budapesti Énekes Iskola tanárai, diákjai és szülői közössége

12.00

Barabás Villa 1122 Városmajor utca 44

TUBACH – a matiné koncertje: Apa és fia Bachot játszik tubán.
Előadók: id. Bazsinka József Liszt-díjas tubaművész és ifj. Bazsinka József Junior Prima Díjas tubaművész

 

14.00

Városház tér 1195 Városház tér

14.00–14.30 Szatzker Zsanett harmonikaművész
14.30–15.00 Krizsán Kinga zongoraművész
15.30–16.00 Krizsán Kinga zongoraművész
16.00–16.30 Pintér Kata, a Magyar Állami Operaház oboistája
16.30–17.00 Egressy Béni Református Szakközépiskola

 

15.00

Szamos Gourmet Ház 1052 Váci utca 1

Tóth Endre zenetörténész beszélget Bachról, zenéről, kultúráról
Én zeném, te zenéd – Új utak a klasszikusokhoz

Vendég: Győri Noémi fuvolaművész, Csonka András a Zeneakadémia programigazgatója, Zsoldos Dávid a Papageno igazgatója

 

16.00

Barabás Villa 1122 Városmajor utca 44

A Flautett Fuvolanégyes koncertje

 

17.00

Cimbalom utcai református templom 1025 Cimbalom utca 22–24

Koncert
Előadók: Dr. Mészárosné Hegedűs Zsuzsanna énekművész, Mazug Laura ének szakos főiskolai hallgató, Nagy Judit fuvolaművész

 

17.00

Rákoskeresztúri evangélikus templom 1173 Bakancsos utca 2

JÁNOS–PASSIÓ
Vezényel: Balogh Lázár
Előadók: Komáromi Márton, Cser Péter, Szakács Ildikó, Bojta Zsuzsanna, Najbauer Lóránt, a Bartók Béla AMI Concerto Filharmónia Zenekara,
valamint a Gesualdo Kamarakórus, (Művészeti vezető: Stimecz András)
és a Budapest Kórus (Művészeti vezető: Uzsaly Bence) tagjai
Continuo: Tóka Ágoston

18.00

Barabás Villa 1122 Városmajor utca 44

Ezerarcú, Ezerhangú Bach
Előadó: Madarász Iván Kossuth-díjas zeneszerző
A fugáról

18.00

Svábhegyi református templom 1125 Felhő utca 10.

A Nemzeti Filharmonikus Zenekar művészeinek kamaraformációja

 

18.00

Deák téri evangélikus templom 1052 Deák tér 4

János-passió (BWV 245)
Közreműködik: Szemere Zita – szoprán, Krokovay Johanna – alt, Megyesi Zoltán – tenor, Berczelly István – basszus, Jekl László – basszus, Weiner-Szász Kamaraszimfonikusok, Dobozy Borbála – csembaló, Mekis Péter – orgona
Vezényel: Dr. Kamp Salamon

 

18.00

Barabás Villa 1122 Városmajor utca 44

Ezerarcú, Ezerhangú Bach, előadó: Madarász Iván Kossuth-díjas zeneszerző

 

18.45

Budahegyvidéki református templom 1126 Böszörményi út 28.

Dosek Domokos orgonakoncertje

 

20.00

Barabás Villa 1122 Városmajor utca 44

Musica Florens
Bach olasz kantátái és más meglepetések