Programok 2016

Március 19. szombat – Budapest Belvárosa

Nagy programok:

10:00-12:30
Deák téri evangélikus templom
Nyilvános János-passió főpróba
Lutheránia Ének- és Zenekar, vezényel: Kamp Salamon

17:15-18:00
Szent István tér
Nyilvános, közös Bach-koráléneklés, amelyre mindenkit hívunk!

18:30-19:30
Szabadság téri református templom
Kamarazenei hangverseny
A koncertet élőben közvetíti a Bartók Rádió, ezért helyeiket kérjük 18:25-ig elfoglalni.
Közreműködik: Bábel Klára (hárfa), Belovári Beatrix (barokk fuvola), Flautett Fuvolanégyes, Ittzés Gergely (fuvola), Kovács Zalán László (tuba), Lakatos György (fagott), Pintér Kata (oboa), Rohmann Ditta (cselló), Sárosi Dániel (orgona), Tóth-Vajna Zsombor (csembaló)

18:30-19:30
Kálvin téri református templom
Orgonakoncert
Közreműködik: a Zeneakadémia egyházzene tanszaka és a napon résztvevő orgonisták.

 

Félórás koncertek:

Fővám téri Vásárcsarnok
10:00 Tihanyi Zsuzsanna (zongora)
10:30 Lakatos György (fagott)
11:00 Psalterium Hungaricum református kórus (vezényel: Arany János)
11:30 Psalterium Hungaricum református kórus (vezényel: Arany János)
12:00 Madarász Iván (zongora)
12:30 Hegedűs Zsuzsanna (ének) és Konta Noémi (zongora)
13:00 Szent István Király Zeneművészeti Szakközépiskola hegedű tanszaka
13:30 Szent István Király Zeneművészeti Szakközépiskola zongora tanszaka
14:00 Szent István Király Zeneművészeti Szakközépiskola zongora tanszaka

Kálvin téri aluljáró
10:00 Járdányi Pál Zeneiskola és Weiner Leó Zeneiskola
10:30 Soós Orsolya (hegedű) és Mészáros Zsolt Máté (orgona)
11:00 Ferencvárosi Ádám Jenő Zeneiskola és Farkas Ferenc Zeneiskola
11:30 Papp Orsolya (orgona)
12:00 Schallinger-Foidl Artúr (orgona) és a Bacchus Consort
12:30 Kozák Bence András, Patai Rebeka és Katits Benedikta (orgona)
13:00 Radnai Tamás és Péter Veronika (orgona)
13:30 Zeneakadémia egyházzene tanszaka
14:00 Balogh Lázár (orgona)
14:30 Kubik Tamás és Zsilka Alan (orgona)
15:00 Simplicissimus Kamaraegyüttes és a Hold Kórus
15:30 Harmath Dénes (orgona)
16:00 Nagy Judit (fuvola), Tihanyi Zsuzsanna és Haraszti Dóra (barokk furulya), Sárosi Dániel (orgona)

Astoria aluljáró:
10:00 Rácz Aladár Zeneiskola és Tóth-Vajna Zsombor (csembaló)
10:30 Budapesti Ward Mária Gimnázium tanár-diák koncert
11:00 Budapesti Ward Mária Gimnázium tanárai
11:30 Musica Florens együttes
12:00 Szent István Király Zeneművészeti Szakközépiskola kamaraegyüttese
12:30 Balaska Rebeka és Illés Adrienn (csembaló)
13:00 Rohmann Ditta (cselló)
13:30 Szonda Fanni (csembaló)
14:00 Szonda Fanni (csembaló)
14:30 Szatzker Zsanett és növendékei (harmonika), Kovács Balázs (harsona)
15:00 Mihály Gyula (pánsíp) és Hegyi Dániel (csembaló)
15:30 Bánki Berta és Nagy Judit (fuvola), Gémesi Gabriella (brácsa), Pétery Dóra (csembaló), Sándor László (hegedű), Tornyainé Dóry Zsuzsa és Zétényi Tamás (cselló)
16:00 Flautett Fuvolanégyes

Deák Ferenc tér:
12:30 Nagy Zsófia (ének), Csillagh Katalin (zongora) és a Góbé Zenekar
13:00 Bojta Zsuzsanna (ének), Sándor László (hegedű) és Burkus Boglárka (zongora)
13:30 Rákász Gergely (orgona)
14:00 Kimmel Brass Band
14:30 Fischer Annie Zeneiskola
15:00 Bach&Tango – Kállai Tímea és Huszár Tamás (tangó), Ittzés Gergely (fuvola), Rohmann Ditta (gordonka)
15:30 Kovács Zalán László (tuba) és Szelcsányi Ágnes (zongora)
16:00 Magyar Tubaegyüttes, vezényel: Adamik Gábor

Szent István tér:
16:30 Rákász Gergely
17:15-18:00 Közös koráléneklés, vezényel: Kamp Salamon, orgonán közreműködik: Rákász Gergely

Március 20. vasárnap – Fővárosi Állat- és Növénykert
10:00 Lakatos György (fagott)
10:30 Varga Oszkár (hegedű)
11:00 Bábel Klára (hárfa) és Demeniv Mihály (harmonika)
11:30 Madách Gimnázium Kórusa, vezényel: Krasznai Gáspár
12:00 Mészáros Zsolt Máté és Tabajdi Ádám Koppány (orgona)
12:30 Debreceni Kodály Zoltán Zeneiskola és Zeneművészeti Szakközépiskola növendékei, felkészítő tanár: Sárosi Dániel
13:00 Weiner Leó Zeneiskola és Zeneművészeti Szakközépiskola ütősei marimbáznak
13:30 Triola Fúvósegyüttes
14:00 Kovács Botond Árpád (orgona)
14:30 Budapesti Énekes Iskola, művészeti vezetők: Bubnó Tamás és Mezei János
15:00 Jakab Ildikó (ének) és Tóth-Vajna Zsombor (csembaló)
15:30 Pintér Kata (oboa) és a Musica Florens Kamarazenekar
16:00 Gombár Anikó, Hargitai Eszter, Petrovics Anna (fuvola)
16:30 Konta Noémi (csembaló)
17:00 Cantores Ecclesiae Rézfúvós Együttes

12:30-13:30
Varázshegy, Csillagtér
Kamarakoncert
A koncerten a Kontakt Rádió készít felvételt.
Közreműködik: Bábel Klára (hárfa), Demeniv Mihály (harmonika), Konta Noémi (csembaló), Madách Gimnázium Vegyeskara, vezényel: Burkus Boglárka, Simplicissimus Kamaraegyüttes, Tóth-Vajna Zsombor (csembaló), Triola Fúvósegyüttes, Varga Oszkár (hegedű)