Program 2017

Március 17. – Péntek

Kaposvár, Megyeháza előtti tér
7400 Kaposvár, fő utca 10.

14:00-15:00 Kaposvári Zenekedvelők Egyesülete és az Együd Árpád Kulturális Központ műsora
Közreműködik:
Lukácsi Enikő – ének
Várfalvi-Fodor Éva – zongora
Vikol Judit – oboa
Aikidó program bemutatása Bach: D-moll toccata és fuga zenéjéreKaposvári Zenekedvelők Kórusa
Liszt Ferenc Zeneiskola tanulói
Lorántffy Református Általános Iskola és Gimnázium Kórusa
Mikrokozmosz Alapfokú Művészeti Iskola AMETISZT tánccsoportja
Tüskevári Népdalkör
Vikár Béla Vegyeskar

 

ELTE ÁJK, Aula Magna
1053 Budapest, Egyetem tér 1-3.

18:00-19:30 Ünnepi megnyitó koncert
Közreműködik:
Bábel Klára – Artisjus-díjas hárfaművész
Kovács Zalán László – Artisjus-díjas tubaművész
Kővári Eszter Sára – énekművész
Madarász Iván – Kossuth-díjas zeneszerző
Lakatos György – Liszt-díjas fagottművész
Rohmann Ditta – Artisjus-díjas csellóművész
Sándor Flóra – Zeneakadémiai oboa szakos hallgatója
Tóth-Vajna Gergely – csembalóművész
Tóth-Vajna Zsombor – csembalóművész
Budapesti énekes Iskola kórusa, művészeti vezetők: Bubnó Tamás – Liszt-díjas karnagy és Mezei János – karnagy

Műsorvezető: Becze Szilvia a Bartók Rádió műsorvezetője

A megnyitón átadásra kerülnek a Bach Mindenkinek Fesztivál 2017-es Fesztiváldíjai fellépő, szervező és támogató kategóriában.

Március 18. – Szombat

Fővám téri Vásárcsarnok
1093 Budapest, Vámház körút 1-3.

10:00-10:30 Lakatos György – fagott
10:30-11:00
Pintér Kata – oboa, Kovács Zalán László – tuba, Madarász Iván – zongora
11:00-11:30
Madarász Iván – zongora
11:30-12:30
Nemzeti Filharmonikusok művészei
12:30-13:30
Rohmann Ditta – cselló
13:30-14:30 
Szent István Király Zeneművészeti Szakgimnázium zongora tanszaka

Astoria aluljáró Budapest

12:00-12:30 Szabó Krisztina és növendékei – fagott
12:30 -13:00 Szent István Király Zeneművészeti Szakgimnázium gitár tanszaka
13:00-13:30
Bojta Zsuzsanna – ének, Bécsy Gizella – hegedű, Tóth Erzsébet – cselló, Burkus Boglárka – zongora,
13:30-14:00
Pintér Kata – oboa
14:00-14:30 Flautett Fuvolanégyes
14:30-15:00 Soós Orsolya – hegedű
15:00–15:30 Wendler Enikő – fuvola
15:30-16:00 Bábel Klára – hárfa
16:00-16:30 Szatzker Zsanett és Deli Zsolt – harmónika
16:30-17:00 Gémesi Gabriella, Török Mátyás

Kálvin tér aluljáró Budapest

10:30-11:00 Ferencvárosi Zeneiskola
11:00-11:10 Kormány Alexander – zongora
11:10-11:30 Járdányi Pál Zeneiskola
11:30-12:30 
Szent István Király Zeneművészeti Szakgimnázium csembaló tanszaka
12:30-13:00
Ward Mária Gimnázium tanár-diák koncert
13:00-13:30
Ward Mária Gimnázium tanári koncert
13:30-14:00 Nagy Judit – fuvola, Konta Noémi -csembaló
14:00- 14:30 Szonda Fanni – csembaló és Boldog Nagy Zsófia csembaló
14:30-15:00 Balaska Rebeka és Tóth-Vajna Zsombor – csembaló
15:00-15:30 Barta Andrea – fagott

Deák Ferenc tér Budapest 5. kerület

13:30- 14:00 Kimmel Rézfúvós Együttes
14:00-14:30 Kovács Zalán László – tuba
14:30 – 15:00 Hawrlant Dániel – kürt
15:00 -15:30 Légierő Zenekar Szolnok

Szent István tér Budapest 5. kerület

12:50-15:00 Kulturális és fesztiválismertető séta idegenvezetővel.
16:00-16:30 Légierő Zenekar Szolnok
16:30-17:30 Közös koráléneklés, vezényel: Melegh Béla, énekeket kíséri: Szolnoki Légierő Zenekar

Kálvin téri református templom
1091 Budapest, Kálvin tér 7.

14:30-15:30 Rajk Judit énekművész és zeneakadémiai osztályának egyházzenei koncertje
15:30-16:30 A templom felújított orgonáját bemutató zenés előadás – Holmolya Dávid orgonaművész, orgonaszakértő
16:30-17:30 Orgonakoncert, fellépő művészek:  Bódiss Tamás, Enyedi Pál, Horváth Márton Levente, Pétery Dóra,  Zászkaliczky Tamás

Pesti Ferences Templom
1053 Budapest, Ferenciek tere 9.

Előadások a Szent Ferenc Teremben
16.30-17.00 Szabó Balázs: Bach orgonái.
17.00-17.30 Faragó Attila: Kasztíliai-, és thüringiai kópia-orgonák Budapesten
17.40- 18.10 Fassang László: Ligeti és az orgona
18.20-18.50 Pálúr János: Az orgonaimprovizáció ideális hangszere
19.30-21:00 Nagyböjti zenés áhítat, fellépő orgonaművészek: Deák László, Fassang László, Pálúr János, Turi-Nagy János, a Belvárosi Ferences Templom orgonistái és a Zeneakadémia orgona tanszakának hallgatói

Szabadság téri református templom
1051 Budapest, Szabadság tér 2.

18:00-19:00 Luther és Bach kamarakoncert, fellépő művészek: Flautett Fuvolanégyes, Bacsi János – zongora, Tóth-Vajna Zsombor – orgona

Kelenföldi református templom
1117 Budapest, Október 23. utca 5.

17:00-18:30 Alföldy-Boruss Csilla – orgona

Budapest Pont
1053 Budapest, Királyi Pál u. 18.

19:00-19:30 Simplicissimus Kamaraegyüttes
19:30-20:00 Musica Florens Kamarazenekar

Operaház, OperaCafé terasz
1061 Budapest, Andrássy út 22.

11:00-11:30 Kávékantáta, Közreműködik: az Operaház ének- és zenekara, Váradi Zita, Cser Krisztián, Szappanos Tibor – ének, Karmester: Oberfrank Péter

Aranytíz Kultúrház
1051 Budapest, Arany János u. 10.

13:00 – 17:00 Kézműves, zenés játszóház. Egész délután kézműves foglalkozás, ahol újrahasznosított alapanyagokból hangszereket készítünk.

Közben:
14:00 a Nemzeti Filharmonikusok művészeinek koncertje (Granik Anna – zongora, Detvay M. Marcella és Szekeres Gizella – hegedű)
14:30 – 15:30 „Hangszer simogató”, ahol különleges hangszerekkel ismerkedhetnek meg a gyerekek.
15:30 P. Kiszely Deborah zongoraművész és a Szabolcsi Bence Zeneiskola növendékeinek koncertje.

Március 19. – Vasárnap

Állatkert
1146 Budapest, Állatkerti krt. 6-12.

12:00-12.30 Hargitai Eszter, Petrovics Anna, Gombár Anikó – fuvola
12:30-13:00 Gallai Judit és tanítványai – cselló
13:00-13:30 Budapesti Énekes Iskola kórusa
13:30-14:30 Flautett Fuvolanégyes
14:30-15:00 Soós Orsolya – hegedű
15:00- 15:30 Kovács Zalán László – tuba
15:30-16:00 Pintér Kata – oboa, Konta Noémi – csembaló
16:00-16:30 Susovich Szilárd
16:30 -17:00 Jumbó Tuba Együttes

Pesti Ferences Templom
1053 Budapest, Ferenciek tere 9.

16:00 – 17:00 Vitárius Piroska – barokk hegedű, Kecskés Mónika – csembaló

Március 21. – Kedd

SZEGED – Kálvin téri református templom
6721 Szeged, Kálvin tér 2.

18:30 – 19:30 Szegedi Ökumenikus Kórus koncertje