Kárpát-medencei programok

Beregszász

03.22.  19:00
II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola Díszterme
Oh, örvendj hív lélek - Pitti Katalin - Liszt díjas operaénekes, érdemes művész, Hegedűs Valér - zongora és orgonaművész, a Kultúra Lovagja

 

Gyergyóalfalu

03.17. 20:00 
Római katolikus templom
Oh, örvendj hív lélek, Pitti Katalin - Liszt díjas operaénekes, érdemes művész, Hegedűs Valér - zongora és orgonaművész, a Kultúra Lovagja

Gyergyószentmiklós

03.18. 20:00
Szent Miklós katolikus templom
Oh, örvendj hív lélek - Pitti Katalin - Liszt díjas operaénekes, érdemes művész, Hegedűs Valér - zongora és orgonaművész, a Kultúra Lovagja

Érmihályfalva

Római Katolikus templom
Közreműködnek: Bokor János kántor, karnagy és két kórus: Jubilate Deo,Vox Angelis gyermekkar Darabont Aliz zenetanár, Vares Zsolt László kórus, Csilinka gyermekkar, „Furfangos furulyások”

Hertelendyfalva

03.24. 17:30
Református imaház
Tanár-diák hangverseny - Közreműködnek: Kis Laura, Kis Andrea, Bálint Róbert, Ligeti Mária, Kerekes-Székely Zita, Székely Csilla, Györfi Sándor, Református egyház kórusa

Ipolynyék

03.21. 18:00
Római katolikus templom
Bábel Klára - hárfaművész koncertje

Kassa

03.18.
Kelet-szlovákiai képtár, Kassa, Fő utca 27.
Tanár - diák koncert

03.20.11:00
Konzervatórium Jozefa Adamoviča, Exnárova 8, Košice
Bach köztünk - interaktív előadás - Előadó: PhDr. Andrea Meščanová Krasnovská

Kolozsvár

03.20. 19:00
Ferences Kolostor Refektóriuma
Bach Mindenkinek Kolozsvárott
Fonte di Gioia együttes és Réman Zoltán-szaxofon. Az együttes tagjai: Dénes Anna-Júlia, Dénes Csongor- hegedű,
Király Erzsébet- brácsa, Csata István- viola da gamba, Amalia Goje-csembaló

Műsor: a-moll Fuvola-partita - BWV 1013 - Réman Zoltán- alt-szaxofon G dúr Trioszonáta - BWV 1038 - Dénes Anna-Júlia, Dénes Csongor-hegedű, Goje Amalia-csembaló F dúr oboa-concerto, BWV1053 - Réman Zoltán- szoprán-szaxofon, Fonte di Gioia

Nagyvárad

03.20. 18:00 
Partiumi Keresztény Egyetem Díszterme
Oh, örvendj hív lélek - Pitti Katalin - Liszt díjas operaénekes, érdemes művész, Hegedűs Valér - zongora és orgonaművész, a Kultúra Lovagja

03.21. 17:00
Szent Erzsébet otthon
Szeghalmi Emese - ének, orgona - A program zártkörű!

03.21. 18:00
Szentháromság plébániatemplom
Józsa Domokos

03.22. 18:00
Evangélikus templom, Strada Tudor Vladimierescu 26.
Partiumi Keresztény Egyetem Öregdiákok kórusa – vezényel dr. Brúgós Anikó, Nagy Judit – ének, Alfater
Ottilia énekszóló, Imre Kamilla – hegedűszóló, Szeghalmi Emese - ének, orgona

03.23. 18:00
Partiumi Keresztény Egyetem Díszterme, Strada Primariei 36.
Gergely Erna – ének, Catona Ábel v zongora, Szeghalmi Emese – zongora

03.24. 18:00
Barátok Szentlélek templom
Nagyváradi művészek közreműködésével
- A Marossy Anna sétányon Körös-parton, a hét közben a szabadtéri pagodában élő zene

03.24.
A Fő utcán ,sétáló utcán lévő üzletekben a hét folyamán zenélünk

03.24. 18:00
Szentháromság plébániatemplom
Főtemplomok és orgonistái - művészeti vezető: Bán István - orgonaművész: Kristófi János Zsigmond
(Nagyváradi Székesegyház), Csorba Gergő (Debreceni Református Nagytemplom)

 

Nyitra

03.24. 18:00
Szentlélek evangélikus templom
Főtemplomok és orgonistái - művészeti vezető: Bán István - orgonaművész, Mária Magyarová Plšeková
(Nyitra), Lakner-Bognár András (Szombathelyi Székesegyház)

Ottomány

Meglepetés koncertek

Révkomárom

03. 19. 17:30
Komáromi Művészeti Alapiskola hangversenyterem,  Letná ulica č. 12.
Komáromi Művészeti Alapiskola diákjai és tanárai Bach műveket adnak elő. A műsorban elhangzó kísérő szöveget szerkesztette és a prezentációt Czókoly Éva pedagógus készítette.

Sepsiszentgyörgy

Meglepetés koncertek

Somoska

03.19. 15:00
Benke családi birtok- Somoska Nap utca 17.
Bach Mindenkinek Fesztiválfilm vetítése

Szalonta

Meglepetés koncertek

 

Szolyva

03.19 17:00
Ungvári Zádor Dezső Zeneművészeti Szakközépiskola előadása

 

Tornalja

03.21. 19:00
Ízelítő J. S. Bach csellószvittjeiből - Közreműködik: Számel Bálint és Berki Ádám,
a zene számok között Gecse Attila Bach életéből szolgál néhány érdekességgel