English

Bach in the Subways – Bach Mindenkinek Festival
21-25 of March, 2018

 

For the 4th time will be organized the festival Bach in the subways in 2018, on the occasion of Johann Sebastian Bach’s birthday. Concerts in subways, churches, concert halls or on squares. Five days, when In Budapest and in many other cities you can hear only Bach!

The Bach in the Subways is an international program invented by Dale Henderson, a cello player from New York. It was first organized in 2010 and its goal to raise the popularity of classical music.

Every year in March, around the date of J. S. Bach’s birthday, all around the world excellent musicians celebrate the master with free concerts in the subways and on other public places. They play Bach’s music as a present for the audience, to make them more familiar with classical music.

Hungary joined to this program in 2015. Since them the festival is organized every year. Originally there were 5 places, where the program was organized. More and more artists and music institutes joined, so by 2017 it became a festival.

The main objective of the festival is to spread the classical music to everyone. That is why the musicians are being motivated to create performances a different style of or on unusual places. Different side events (presentations, unique events) can present the baroque era and classical culture. The audience can join to different part of the show. There will be a new generation of people committed to classical music.

Organizers and artists are convinced they are creating real values, since it would be very difficult to represent a more valuable project then the music of Bach.

In few years this event turned into a nationwide festival with more hundred programs.

Another mission of the festival is to spread the spirit of Bach for the funs of classic music and for all the people.

 

Zalán László Kovács, festival director

Email: bachmindenkinekbudapest@gmail.com

Date hour Locale Address Programm/Artists
2018.03.20 18.00 Budapest Budapest Music Center
1093 Mátyás utca 8
Megnyitó és nyitókoncert
2018.03.21 15.00 Budapest Szamos Budai Cukrászda,
1126 Böszörményi út 44
Áthallások
Tóth Endre zenetörténész beszélget Bachról, zenéről, kultúráról,
Vendég: Dr. Prof. Csepeli György Erdei-díjas szociálpszichológus, az ELTE Professor Emeritusa, iASK senior research fellow, az MTA doktora
2018.03.21 16.00 Budapest Barabás Villa
1122 Városmajor utca 44
A Bach család billentyűs hangszerei
Tóth-Vajna Zsombor csembaló- és orgonaművész koncertje csembalón, klavikordon és fortepianón
2018.03.21 18.00 Budapest Barabás Villa
1122 Városmajor utca 44
Ezerarcú, Ezerhangú Bach
Előadó: Madarász Iván Kossuth-díjas zeneszerző
Bach vokális zenéjéről
2018.03.21 17.30 Budapest Zuglói Evangélikus Templom
1147  Lőcsei utca 32.
Az Evangélikus Hittudományi Egyetem énekkara, tanárai és orgonát tanuló hallgatóinak Bach-koncertje
2018.03.21 19.00 Budapest Szent István-Bazilika
1051  Szent István tér 1.
Főtemplomok orgonistái No.1.
Orgonán közreműködik: Bán István, Bódiss Tamás, Virágh András Gábor
2018.03.21 20.00 Budapest Barabás Villa
1122 Városmajor utca 44
Bojta Zsuzsanna és barátai Bach-koncertje
Bojta Zsuzsanna – alt, Kéringer László – tenor, Kecskeméti László – furulya, Szászvárosi Sándor – viola da gamba, Pétery Dóra – csembaló,
2018.03.22 12.30 Budapest Fővám téri Vásárcsarnok KULTURÁLIS SÉTA A ZENE NYOMÁBAN
Útvonal: Fővám tér – Kálvin tér – Astoria – Deák Ferenc tér
A séta időtartama: kb. 2 óra 30 perc, távolsága: kb. 2 km
Idegenvezető: Szatmáry Judit
2018.03.22 14.00 Budapest Hegyvidéki Kulturális Szalon
1126 Böszörményi út 34/a
Az Egressy Béni Zeneművészeti Szakközépiskola koncertje
2018.03.22 15.00 Budapest Szamos Café
1051 Kossuth Lajos tér 10
Áthallások
Tóth Endre zenetörténész beszélget Bachról, zenéről, kultúráról
Vendég: Balogh Máté
2018.03.22 16.00 Budapest Barabás Villa
1122 Városmajor utca 44
Az Élet Tiszteletéről
A Gardrób Művészeti Csoport előadásán Johann Sebastian Bach zenéje mellett Albert Schweitzer írásaiból hallhatunk részleteket Géczi Zoltán színművész előadásában. Művészeti vezető: Nagy Judit fuvolaművész
2018.03.22 16.00 Budapest Budahegyvidéki evangélikus templom
1123 Kék Golyó utca 17
A Weiner Leó Zeneiskola orgona tanszakának koncertje
Felkészítő tanár: Finta Gergely
2018.03.22 18.00 Budapest Barabás Villa
1122 Városmajor utca 44
Ezerarcú, Ezerhangú Bach
Előadó: Madarász Iván Kossuth-díjas zeneszerző Hegedűs Endre és Hegedűs Katalin
Bach hangszeres zenéjéről
2018.03.22 18.00 Budapest Aranytíz Kultúrház
1051 Arany János utca 10
Hegedűs Endre hangversenye Hegedűs Katalin közreműködésével
2018.03.22 19.00 Budapest Budavári evangélikus templom
1014 Táncsics Mihály utca 28
Főtemplomok orgonistái No.1.
Orgonán közreműködik: Bán István, Bódiss Tamás, Virágh András Gábor
2018.03.22 19.00 Budapest Budavári evangélikus templom
1014 Táncsics Mihály utca 28
Főtemplomok orgonistái No.2.
Orgonán közreműködik: Bán István, Bódiss Tamás, Virágh András Gábor
2018.03.22 20.00 Budapest Barabás Villa
1122 Városmajor utca 44
CANTORES ECCLESIAE RÉZFÚVÓS EGYÜTTES
2018.03.23 14.00 Budapest Hegyvidéki Kulturális Szalon
1126 Böszörményi út 34/a
Zene-Fere Klub
Kovács Zalán László beszélget Medveczky Ádám Kossuth- és Prima Primissima Díjas karmesterrel
2018.03.23 15.00 Budapest Szamos Szépkilátás Cukrászda
1121 Szépkilátás út 1
Áthallások
Tóth Endre zenetörténész beszélget Bachról, zenéről, kultúráról
Vendég: Dr. Kürtösi Katalin
2018.03.23 16.00 Budapest Hegyvidéki Kulturális Szalon
1126 Böszörményi út 34/a
Családi kézműves foglalkozás
2018.03.23 18.00 Budapest Ward Mária Általános Iskola és Gimnázium
1056 Budapest, Irányi utca 3. – Tolnay Klári Terem
Tanár-diák koncert
2018.03.23 18.00 Budapest Bartók Béla Emlékház
1025 Csalán út 29
GARDRÓB CSOPORT: AZ ÉLET TISZTELETÉRŐL
2018.03.23 19.00 Budapest Hegyvidéki Kulturális Szalon
1126 Böszörményi út 34/a
FLAUTETT FUVOLANÉGYES
2018.03.23 19.00 Budapest Solti György Zeneiskola Díszterme
1122 Maros utca 54/b
Fellépnek a Solti György Zeneiskola növendékei, művésztanárai, ifjúsági vonószenekara, leánykara és a Hegyvidéki Solti György Zenekar
2018.03.24 09.00 Budapest Kálvin téri aluljáró
1091 Kálvin tér
09.00–09.30 A Fischer Annie Zeneiskola növendékei
09.30–10.00 A Szent István Király Zeneművészeti Szakközépiskola növendékei
10.00–10.30 A Ferencvárosi Ádám Jenő Zeneiskola – AMI növendékei
10.30–11.00 Kónya Attila Levente – cselló
11.30–12.00 Harmath Dénes – orgona
12.00–12.30 Juhász Aba József és Adamik Gábor – tuba
12:30–13.00 Mészáros Máté Zsolt – orgona
13.00–13.30 Lakatos György Liszt-díjas fagottművész előadása
13.30–14.00 Bojta Zsuzsa – ének, Burkus Boglárka – zongora
14.00–14.30 Szatzker Zsanett – harmonika
14.30–15.00 Musica Florens
15.00–15.30 Flautett Fuvolanégyes
15.30–16.00 Fehérváry Péter és a Holdkórus, BWV 182. kantáta
16.00–16.30 Dankos Attila – orgona
2018.03.24 09.30 Budapest Hegyvidéki Bevásárlóközpont
1124 Apor Vilmos tér 11
09.30–10.00 Papp Orsolya – csembaló
10.00–10.30 Nagy Judit – fuvola
10.30–11.00 Konta Noémi – csembaló
11.00–11.30 Zétényi Tamás – cselló
11.30–12.00 Konta Noémi növendékei
12.00–12.30 Rohmann Ditta – cselló
12.30–13.00 Cantores Ecclesiae Rézfúvós Együttes
2018.03.24 09.30 Budapest Központi Vásárcsarnok
1093 Vámház körút 1–3
09.30–09.45 Onczay Zoltán – cselló
10.00–10.15 Madarász Iván Kossuth-díjas zeneszerző és Illés Eszter fuvolaművész
10.30–10.45 Szalai Éva és Tóth Endre – zongora
11.00–11.15 Lakatos György Liszt-díjas fagottművész előadása
11.30–11.45 Demeniv Mihály Virtuózok-különdíjas harmonikaművész
12.00–12.15 Tihanyi Zsuzsanna zongoraművész előadása
12.30–12.45 Friderikusz Péter – cselló, Túri-Nagy János – zongora
13.00–13.15 Soós Orsolya – hegedű, Bellus Csilla – zongora
13.30–13.45 Sándor László – hegedű, Németh András – zongora
14.00–14.15 Mihály Gyula – pánsíp
14.30–14.45 Bach-korál-harmonizációk – Márta István Erkel-díjas zeneszerző, a Magyar Fesztivál Szövetség elnöke, a Művészetek Völgye alapítója
2018.03.24 10.00 Budapest Meglepetés helyszín! 10.00–10.30 Bach: Kávékantáta – Az Operaház művészeinek előadásában
Ének: Váradi Zita, Szappanos Tibor, Kovács István
Karmester/csembaló: Oberfrank Péter
Közreműködnek: Tomsicsné Závodszky Magdolna – I. hegedű, Dóczi Áron – II. hegedű, Kondor Péter – brácsa, Karasszon Dénes – cselló, Bíró Zsófia – fuvola
2018.03.24 10.00 Budapest Deák téri evangélikus templom
1052 Deák tér 4
J. S. Bach: János-passió (BWV 245) – Nyilvános főpróba
Vezényel: Dr. Kamp Salamon
Közreműködik: Szemere Zita – szoprán, Krokovay Johanna – alt, Megyesi Zoltán – tenor, Berczelly István – basszus, Jekl László – basszus, Weiner-Szász Kamaraszimfonikusok – zenekar, Dobozy Borbála – csembaló, Mekis Péter – orgona
2018.03.24 12.30 Budapest Fővám téri Vásárcsarnok KULTURÁLIS SÉTA A ZENE NYOMÁBAN
Útvonal: Fővám tér – Kálvin tér – Astoria – Deák Ferenc tér
A séta időtartama: kb. 2 óra 30 perc, távolsága: kb. 2 km
Idegenvezető: Szatmáry Judit
2018.03.24 13.00 Budapest Deák téri evangélikus templom előtt
1052 Deák tér 4
13.00–13.30 Kaposvár Helyőrségi Zenekar, vezényel Major András
14.00–14.30 Cantores Ecclesiae Rézfúvós Együttes
15.00–15.30 Jumbó Tubaegyüttes, vezényel Adamik Gábor tubaművész
2018.03.24 13.00 Budapest Aranytíz Kultúrház
1051 Arany János utca 10
Családi kézműves foglalkozás
Az alkotás mellett egész nap Bach-muzsika szól. 14.00-tól P. Kiszely Deborah zongoraművész és a Szabolcsi Bence Zeneiskola növendékeinek előadása, majd 16.00-tól Thurzó Zoltán zongoraművész koncertje következik
2018.03.24 14.00 Budapest Városháza tér
1126 Böszörményi út 23
Demeniv Mihály harmonikaművész
2018.03.24 14.30 Budapest Városháza tér
1126 Böszörményi út 23
Kaposvár Helyőrségi Zenekar
Vezényel: Major András karmester
2018.03.24 15.00 Budapest Városháza tér
1126 Böszörményi út 23
Zongorakoncert
Szent István Király Zeneművészeti Szakközépiskola zongora tanszaka
2018.03.24 15.30 Budapest Városháza tér
1126 Böszörményi út 23
Fuvoladuó
Előadók: Dávid Boglárka és Páljános Anna
2018.03.24 16.00 Budapest MOM Kulturális Központ
1124 Csörsz utca 18
A vidám barokk – Simplicissimus Kamaraegyüttes
2018.03.24 16.00 Budapest Városháza tér
1126 Böszörményi út 23
Szakács Zoltán zongorakoncertje
2018.03.24 16.30 Budapest 1091 Kálvin tér 7 Kaposvári Helyőrség Zenekar, majd közös koráléneklés
2018.03.24 16.30 Budapest Fasori evangélikus templom
1071 Városligeti fasor 17
BACH CSELLÓSZVITJEI
16:30 G-dúr szvit – Fejérvári János, c-moll szvit – Kántor Balázs
18:00 Esz-dúr szvit – Rózsa Richárd, C-dúr szvit – Maróth Bálint
19:30 d-moll szvit – Scholz Anna, D-dúr szvit – Rohmann Ditta, Rózsa Richárd, Rohmann Ditta, Kántor Balázs, Scholz Anna, Fejérvári János, Maróth Bálint
2018.03.24 16.30 Budapest 1091 Kálvin tér 7, a templom előtt A Kaposvár Helyőrségi Zenekar Bach-koncertje
Vezényel: Major András
2018.03.24 16.30 Budapest Városháza tér
1126 Böszörményi út 23
Cantores Ecclesiae Rézfúvós Együttes
2018.03.24 17.00 Budapest Kelenföldi református templom
1117 Október huszonharmadika utca 5
János-passió
Vezényel: Oláh Gábor
Előadók: A Magyarországi Baptista Egyház Központi Ének- és Zenekara, Czabán Angelika – szoprán,  Huszár Anita – alt, Szerekován János – tenor, Rezsnyák Róbert – bariton, Sárosi Károly – basszus
2018.03.24 17.00 Budapest 1091 Kálvin tér 7, a templom előtt Közös koráléneklés (Az énekléshez bárki csatlakozhat)
Vezényel: Arany János karnagy
2018.03.24 18.00 Budapest Kálvin téri református templom
1091 Kálvin tér 7
A Zeneakadémia Egyházzenei Tanszék hallgatóinak koncertje
2018.03.24 18.00 Budapest Hold utcai református templom
1054 Hold utca 18-20
A Stylus Phantasticus diadala
Előadja Tóth-Vajna Zsombor orgonaművész
2018.03.24 18.00 Budapest Hazatérés temploma
1051 Szabadság tér 2
Koncert
Közreműködik: Béres Timea – ének és Bacsi János – orgona
2018.03.24 18.00 Budapest Lóvasút Kulturális és Rendezvényközpont
1121 Zugligeti út 64
Bachtól Bachig
Johann Sebastian Bach: költő és zeneszerző
Közreműködnek: Hegedűs D. Géza Kossuth-díjas színművész, Bábel Klára és Kovács Zalán László hárfa-tba duó
2018.03.24 19.00 Budapest Kálvin téri református templom
1091 Kálvin tér 7
Főtemplomok orgonistái No.3
Orgonán közreműködik: Bán István, Bódiss Tamás
2018.03.24 19.30 Budapest Belvárosi Ferences Templom
1053 Ferenciek tere 9
János-passió (BWV 245)
Előadják: Belvárosi Ferences Kántorátus, Gesualdo Kamarakórus, a Liszt Kórus tagjai és a Budavári Kamarazenekar
Jézus: Najbauer Lóránt, Evangelista: Kéringer László, szoprán: Csereklyei Andrea Alt: Balogh Eszter, Tenor, Pilátus: Beöthy-Kiss László, Basszus: Horváth Csaba
Vezényel: Héja Benedek
Közreműködik: Kallai Nóra – gamba, cselló és Kecskés Mónika – continuo
2018.03.24 20.00 Budapest Jézus Szíve Jezsuita Templom
1085 Mária utca 25.
Gyertyafényes vigília
A keresztút állomásai mellől J. S. Bach hegedűre írt szólószvitjeinek és szonátáinak részletei szólalnak meg.
Közreműködők: Rónaszéki Tamás növendékei, Tóth-Vajna Zsombor
2018.03.25 11.00 Budapest Kőbányai Református Egyházközség – Gyülekezeti imaház
1105 Ihász utca 15
Gardrób Csoport – J. S. Bach zenéje mellett Albert Schweitzer írásaiból hallhatunk részleteket Géczi Zoltán színművész előadásában.
Művészeti vezető: Nagy Judit fuvolaművész
2018.03.25 11.00 Budapest Barabás Villa
1122 Városmajor utca 44
Bach-sakk
Bach Matiné: Kézműves foglalkozás a rendezvényteremben
Bach-sakk: Krizsán Edit olimpiai bronzérmes sakknagymesterrel a villaépületben
2018.03.25 11.30 Budapest Belvárosi Nagyboldogasszony-főplébánia – templom előtt
1056 Március 15. tér
A Budapesti Énekes Iskola koncertje
Fellépők: A Budapesti Énekes Iskola tanárai, diákjai és szülői közössége
Művészeti vezetők: Mezei János és Bubnó Tamás
2018.03.25 12.00 Budapest Barabás Villa
1122 Városmajor utca 44
TUBACH – a matiné koncertje: Apa és fia Bachot játszik tubán.
Előadók: id. Bazsinka József Liszt-díjas tubaművész és ifj. Bazsinka József Junior Prima Díjas tubaművész
2018.03.25 14.00 Budapest Városház tér
1195 Városház tér
14.00–14.30 Szatzker Zsanett harmonikaművész
14.30–15.00 Krizsán Kinga zongoraművész
15.00–15.30 Farfalle Fuvolaegyüttes
15.30–16.00 Krizsán Kinga zongoraművész
16.00–16.30 Pintér Kata, a Magyar Állami Operaház oboistája
16.30–17.00 Egressy Béni Református Szakközépiskola
2018.03.25 15.00 Budapest Szamos Gourmet Ház
1052 Váci utca 1
Tóth Endre zenetörténész beszélget Bachról, zenéről, kultúráról
Én zeném, te zenéd – Új utak a klasszikusokhoz
2018.03.25 15.00 Budapest Szamos Gourmet Ház
1052 Váci utca 1
Tóth Endre zenetörténész beszélget Bachról, zenéről, kultúráról
Vendég: Győri Noémi fuvolaművész, Csonka András a Zeneakadémia programigazgatója, Zsoldos Dávid a Papageno igazgatója
2018.03.25 18.00 Budapest Barabás Villa
1122 Városmajor utca 44
Ezerarcú, Ezerhangú Bach
Előadó: Madarász Iván Kossuth-díjas zeneszerző
A fugáról
2018.03.25 16.00 Budapest Barabás Villa
1122 Városmajor utca 44
A Flautett Fuvolanégyes koncertje
2018.03.25 17.00 Budapest Cimbalom utcai református templom
1025 Cimbalom utca 22–24
Koncert
Előadók: Dr. Mészárosné Hegedűs Zsuzsanna énekművész, Mazug Laura ének szakos főiskolai hallgató, Nagy Judit fuvolaművész
Orgonán közreműködik Horváth Anikó csembalóművész
2018.03.25 17.00 Budapest Rákoskeresztúri evangélikus templom
1173 Bakancsos utca 2
JÁNOS–PASSIÓ
Vezényel: Balogh Lázár
Előadók: Komáromi Márton, Cser Péter, Szakács Ildikó, Bojta Zsuzsanna, Najbauer Lóránt, a Bartók Béla AMI Concerto Filharmónia Zenekara,
valamint a Gesualdo Kamarakórus, (Művészeti vezető: Stimecz András)
és a Budapest Kórus (Művészeti vezető: Uzsaly Bence) tagjai
Continuo: Tóka Ágoston
2018.03.25 18.00 Budapest Svábhegyi református templom
1125 Felhő utca 10.
A Nemzeti Filharmonikus Zenekar művészeinek kamaraformációja
2018.03.25 18.00 Budapest Deák téri evangélikus templom
1052 Deák tér 4
János-passió (BWV 245)
Közreműködik: Szemere Zita – szoprán, Krokovay Johanna – alt, Megyesi Zoltán – tenor, Berczelly István – basszus, Jekl László – basszus, Weiner-Szász Kamaraszimfonikusok, Dobozy Borbála – csembaló, Mekis Péter – orgona
Vezényel: Dr. Kamp Salamon
2018.03.25 18.00 Budapest Barabás Villa
1122 Városmajor utca 44
Ezerarcú, Ezerhangú Bach
Előadó: Madarász Iván Kossuth-díjas zeneszerző
2018.03.25 18.45 Budapest Budahegyvidéki református templom
1126 Böszörményi út 28.
Dosek Domokos orgonakoncertje
2018.03.25 20.00 Budapest Barabás Villa
1122 Városmajor utca 44
Musica Florens
Bach olasz kantátái és más meglepetések
2018.03.24 19.00 Arnót Evangélikus templom
3713 Petőfi utca 96/a.
Böjti koncert
Közreműködők: A Miskolci Egyetem Bartók Béla Zeneművészeti Intézetének Szimfonikus Zenekara és kórusai
2018.03.25 17.00 Balatonfüred Balatonfüredi evangélikus templom
8230 Bajcsy-Zsilinszky utca 15
A Ferencsik János Zeneiskola koncertje
A zeneiskola tanárainak és növendékeinek Bach-koncertje
2018.03.22 18.00 Békéscsaba Evangélikus kistemplom
5600 Luther utca 1.
Bach Születésnapi Koncert Békéscsabán, a Tavaszi Fesztiválon
Részletek Johann Sebastian Bach csellószvitjeiből
Előadó: Rohmann Ditta csellóművész
2018.03.22 Besenyszög Kiállítások és növendékhangversenyek a szolnoki Ádám Jenő Zeneiskola tanulói közreműködésével
2018.03.25 16.00 Borsodnádasd Evangélikus templom
3672 Köztársaság utca
Koncert
Előadók: Fábián Richárd, Tóth Dániel
2018.03.21 12.00 Debrecen Református nagytemplom
4026 Kossuth tér 1.
Toronyzene
2018.03.21 12.00 Debrecen Református kistemplom
4025 Révész tér 2.
Toronyzene
2018.03.21 12.00 Debrecen Grand Hotel Aranybika
4025 Piac utca 11-15.
Toronyzene
2018.03.21 14.00 Debrecen DMK Józsai Közösségi Ház
4225 Szentgyörgyfalvi út 9.
Ifjúsági beavatókoncert
2018.03.21 19.00 Debrecen Déri Múzeum
4026 Déri tér 1.
Csak Bach! – Születésnapi koncert
Közreműködnek a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar, a Gulyás György Szakkollégium és a Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakgimnázium művésztanárai és hallgatói.
2018.03.22 08.00 Debrecen Debreceni Ady Endre Gimnázium
4024 Liszt Ferenc utca 1.
Rendhagyó énekórák
Előadók: Dr. Arany János, Mike Ádám (A program zártkörű)
2018.03.22 11.00 Debrecen DMK Csapókerti Közösségi Ház
4033 Süveg utca 3.
Ifjúsági beavatókoncert
Közreműködnek a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar, a Gulyás György Szakkollégium és a Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakgimnázium művésztanárai és hallgatói.
2018.03.22 18.00 Debrecen Zöld Kilincs Művészeti Kávézó MODEM
4026 Baltazár Dezső tér 1.
JAZZ FIVE plays Bach
2018.03.23 07.00 – 17.00 Debrecen Debreceni Egyetem
4032 Egyetem tér 1.
Meglepetéskoncertek
2018.03.23 07.00 – 17.00 Debrecen Debrecen Plaza
4026 Péterfia utca 18.
Meglepetéskoncertek
2018.03.23 07.00 – 17.00 Debrecen FÓRUM Debrecen
4029 Csapó utca 30.
Meglepetéskoncertek
2018.03.23 07.00 – 17.00 Debrecen Nagyállomás
4024 Petőfi tér 12.
Meglepetéskoncertek
2018.03.23 07.00 – 17.00 Debrecen Református kistemplom
4025 Révész tér 2.
Meglepetéskoncertek
2018.03.23 08.00 – 12.00 Debrecen Csokonai Vitéz Mihály Gimnázium
4032 Békessy Béla utca 4.
Rendhagyó énekórák
Előadók: Dr. Arany János, Mike Ádám  (A program zártkörű)
2018.03.23 08.00 – 12.00 Debrecen Debreceni Református Kollégium Dóczy Gimnáziuma
4024 Kossuth utca 37.
Rendhagyó énekórák
Előadók: Dr. Arany János, Mike Ádám  (A program zártkörű)
2018.03.23 08.00 – 12.00 Debrecen Dr. Kettesy Aladár Általános Iskola Intézményegység
4032 Lóverseny utca 3.
Rendhagyó énekórák
Előadók: Dr. Arany János, Mike Ádám  (A program zártkörű)
2018.03.23 08.00 – 12.00 Debrecen Kölcsey Ferenc Református Gyakorló Általános Iskola
4026 Hunyadi János utca 17.
Rendhagyó énekórák
Előadók: Dr. Arany János, Mike Ádám  (A program zártkörű)
2018.03.23 08.00 – 12.00 Debrecen Szent Efrém Görögkatolikus Óvoda, Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola
4026 Hunyadi János utca 17.
Rendhagyó énekórák
Előadók: Dr. Arany János, Mike Ádám  (A program zártkörű)
2018.03.23 13.00 – 16.00 Debrecen Debrecen Nagytemplomi Református Egyházközség Immánuel Otthona
4029 Pacsirta utca 51.
Jótékonysági koncertek
Közreműködnek a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar, a Gulyás György Szakkollégium és a Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakgimnázium művésztanárai és hallgatói.
2018.03.23 13.00 – 16.00 Debrecen Fény Felé Alapítvány Esély Centrum
4225 Harmat utca 41.
Jótékonysági koncertek
Közreműködnek a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar, a Gulyás György Szakkollégium és a Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakgimnázium művésztanárai és hallgatói.
2018.03.23 13.00 – 16.00 Debrecen Méliusz Juhász Péter Református Idősek Otthona
4032 Nagyerdei körút 64.
Jótékonysági koncertek
Közreműködnek a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar, a Gulyás György Szakkollégium és a Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakgimnázium művésztanárai és hallgatói.
2018.03.23 13.00 – 16.00 Debrecen Szent Erzsébet Otthon
4030 Tátra utca 2–6.
Jótékonysági koncertek
Közreműködnek a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar, a Gulyás György Szakkollégium és a Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakgimnázium művésztanárai és hallgatói.
2018.03.23 19.30 Debrecen Református nagytemplom
4026 Kossuth tér 1.
Bach-ünnep a református nagytemplomban
Köszöntőt mond Dr. Fekete Károly, a Tiszántúli Református Egyházkerület püspöke és Kovács Zalán László tubaművész, a fesztivál alapító igazgatója.
Közreműködők: Kodály Filharmonikusok Debrecen, Csorba Gergő, Sárosi Dániel, Somogyi-Tóth Dániel – orgona,
vezényel: Somogyi-Tóth Dániel
2018.03.24 07.00 – 16.00 Debrecen Nagypiac
4024 Vár utca 3.
Meglepetéskoncertek
Közreműködők: Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar, Gulyás György Szakkollégium, a Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakgimnázium művésztanárai és hallgatói
2018.03.24 07.00 – 16.00 Debrecen TESCO Extra
4031 Kishegyesi út 1–11.
Meglepetéskoncertek
Közreműködők: Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar, Gulyás György Szakkollégium, a Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakgimnázium művésztanárai és hallgatói
2018.03.24 07.00 – 16.00 Debrecen DKV járatai Meglepetéskoncertek
Közreműködők: Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar, Gulyás György Szakkollégium, a Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakgimnázium művésztanárai és hallgatói
2018.03.24 07.00 – 16.00 Debrecen Debreceni Nagyerdő – Békás-tó Meglepetéskoncertek
Közreműködők: Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar, Gulyás György Szakkollégium, a Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakgimnázium művésztanárai és hallgatói
2018.03.24 15.00 Debrecen Kossuth tér, Kálvin tér BachStreetMusic
Közreműködők: Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar, Gulyás György Szakkollégium, a Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakgimnázium művésztanárai és hallgatói
2018.03.24 16.00 Debrecen Református nagytemplom
4026 Kossuth tér 1.
Orgonamaraton
Közreműködők: Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar, Gulyás György Szakkollégium, a Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakgimnázium művésztanárai és hallgatói
2018.03.24 17.00 Debrecen FÓRUM Debrecen
4029 Csapó utca 30.
Bach Hangosan – Bach zenéje ütőhangszereken
Közreműködők: Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar, Gulyás György Szakkollégium, a Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakgimnázium művésztanárai és hallgatói
2018.03.24 19.00 Debrecen Karakter 1517 Könyvesbolt és Kávézó
4026 Kossuth tér
Bach’n’Bass
Berkesi Alex basszusgitár és Sárosi Dániel orogonaművész
2018.03.25 10.00 Debrecen Evangélikus templom
4025 Miklós utca 3.
Zenés liturgikus alkalmak
2018.03.25 10.00 Debrecen Református kistemplom
4025 Révész tér 2
Zenés liturgikus alkalmak
2018.03.25 11.30 Debrecen Szent Anna-székesegyház
4024 Szent Anna utca 15.
Zenés liturgikus alkalmak
2018.03.25 14.00 Debrecen Kölcsey Központ, Nagyterem
4026 Hunyadi utca 1–3.
Zongoramaraton
2018.03.25 17.00 Debrecen Kölcsey Központ
4026 Hunyadi utca 1–3.
Vasárnapi Muzsika
Közreműködők: Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar, Gulyás György Szakkollégium, a Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakgimnázium művésztanárai és hallgatói
2018.03.25 16.00 Gomba Református templom
2217 Kossuth tér
Virágvasárnapi Bach-hangverseny
Előadók: Balog Andrea, Edőcs Tamás, Kecskés Ádám, Mocsári Emma, Tóth Erzsébet, a Fáy András Református Művészeti Iskola növendékei és a Gyülekezet Kórusa
2018.03.22 10.00 Hajdúböszörmény Bocskai István Gimnázium, Nagyterem
4220 Bocskai István tér 12.
Rendhagyó énekóra E
lőadó: Mike Ádám (A program zártkörű)
2018.03.23 17.00 Hajdúböszörmény Hajdúböszörményi Bartók Béla Zenei Alapfokú Művészeti Iskola
4220 II. Rákóczi Ferenc utca 31.
Bach kamarazenéje
Közreműködnek a Hajdúböszörményi Bartók Béla Zenei AMI, a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar, a Gulyás György Szakkollégium és a Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakgimnázium művésztanárai és hallgatói.
2018.03.25 18.00 Hajdúböszörmény Kálvin téri református templom
4220 Kálvin tér 19
Orgonakoncert
Előadó: Szabó Balázs orgonaművész
2018.03.21 11.00 Halásztelek 2314 Szent László tér Előadók: Bocskay István Református Oktatási Központ, Alapfokú Művészeti Iskola tanárai
2018.03.21 12.00 Halásztelek Hermina Étterem
2314 Kossuth Lajos utca 1.
Előadók: Bocskay István Református Oktatási Központ, Alapfokú Művészeti Iskola tanárai
2018.03.21 17.30 Hatvan Grassalkovich-kastély díszterme
3000 Kossuth Lajos tér 24.
A Kocsis Albert Zeneiskola, AMI tanárainak és növendékeinek hangversenye
2018.03.24 16.00 Hatvan Szent Adalbert-templom
3000 Kossuth tér 6.
Kórusok hangversenye
2018.03.25 19.00 Hatvan Szent Adalbert-templom
3000 Kossuth tér 6.
Ella István orgonahangversenye
2018.03.22 Jászladány Kiállítások és növendékhangversenyek a szolnoki Ádám Jenő Zeneiskola tanulói közreműködésével
2018.03.21 15.00 Kaposvár 7400 Fő utca 10. Bach Mindenkinek az Együd Árpád Művelődési Központ és a Kaposvári Zenekedvelők Egyesülete szervezésében
Közreműködők: Liszt Ferenc Zeneiskola Ifjúsági Zenekara – Kerekes Béla, Trombitavirág Ifjúsági Zenekar – Kerekes Béla, Kaposvári Fúvószenekar – Major András, Kaposvár Helyőrségi Zenekar – Major András, Koráldallamok a népdalkörök előadásával, Törő Zoltán aikidós csoportja, Lukácsi Enikő – ének, Várfalvi-Fodor Éva – zongora, Lorántffy Református Általános Iskola és Gimnázium Kórusa – Kerekesné Pytel Anna, Kodály Zoltán Központi Általános Iskola Kórusai, Pécsiné Hauk Erika és Varga Anita, Táncsics Mihály Gimnázium – Sárközi Andrea, Munkácsy Mihály Gimnázium – Katona Erika, Vikár Béla Vegyeskar – Ludmány Géza karnagy, Zenekedvelők Kórusa – Kerekesné Pytel Anna karnagy, Mikrokozmosz Alapfokú Művészeti Iskola AMETISZT csoportja – Simonyi Hornyák Hajnalka
2018.03.24 11.00 Kőszeg Jézus Szíve-templom
9730 Fő tér 2.
Bartl Erzsébet orgonaművész orgonakoncertje
2018.03.24 19.00 Kőszeg Szent Benedek Patika
9730 Kossuth utca 9.
Bach gyógyító koráljai
A Kőszegi Vonósok esti muzsikája
2018.03.25 14.00 Kőszeg Európa Ház
9730 Chermel utca 14.
Szakács Zoltán zongorakoncertje
2018.03.25 15.00 Kőszeg Európa Ház
9730 Chermel utca 14.
Hangzó város – Kőszegi zenei barangolás.
Vezeti: Mizsei Zoltán
Találkozó az Európa Ház előtt.
Benne: A séta során Bach koráljai és más csodák
2018.03.25 16.00 Kőszeg 9730 Jurisics tér Bach fúvószenekarra
Kőszeg város koncert-fúvószenekara előadásában
(A koncertet csak megfelelő időjárási körülmények között tudjuk megtartani.)
2018.03.24 18.00 Máriagyűd Máriagyűdi bazilika
7818 Vujicsics T. utca 66.
A Pécsi Tudomány Egyetem Zeneművészeti Intézet orgona tanszakának hangversenye
2018.03.22 Martfű Kiállítások és növendékhangversenyek a szolnoki Ádám Jenő Zeneiskola tanulói közreműködésével
2018.03.21 10.00 Miskolc Zenepalota aulája
3535 Bartók tér 1.
Bach-maraton
Miskolci Egyetem Bartók Béla Zeneművészeti Intézetének oktatói és hallgatói koncertje
2018.03.22 10.30 Miskolc Zenepalota aulája
3535 Bartók tér 1.
Hang-fogócska sorozat 2. rész
Zeneország varázslója Zenés mesejáték J. S. Bach életútjáról
Közreműködők: Miskolci Egyetem Bartók Béla Zeneművészeti Intézetének hallgatói
2018.03.22 18.00 Miskolc Felsővárosi református templom
3532 Balázs Győző tér 1.
Zenekari koncert
Közreműködnek a Miskolci Egyetem Bartók Béla Zeneművészeti Intézetének Szimfonikus Zenekara és Nőikara, a Balázs Győző Református Gimnázium tánctagozatának növendékei.
2018.03.23 10.00 Miskolc B.A.Z. Megyei Központi Kórház és Egyetemi Oktató Kórház c központi épület
3526 Szentpéteri kapu 72–76.
Classic Brass Quintet
Koncert a betegek és a dolgozók részére
2018.03.23 16.00 Miskolc Miskolc Pláza
3525 Szentpáli utca 2–6.
Flashmob
Közreműködnek: a Miskolci Egyetem Bartók Béla Zeneművészeti Intézetének együttesei
2018.03.25 11.00 Miskolc Csabai-kapui Református Gyülekezet Bihari utcai imaháza
3530 Bihari utca 1/a.
Classic Brass Quintet Classic Brass Quintet
2018.03.23 17.00 Monor 2200 Kossuth Lajos út 88. Bachtól-Bachról
Közreműködnek a Zeneiskola művésztanárai és növendékei.
2018.03.22 Nagykörű Kiállítások és növendékhangversenyek a szolnoki Ádám Jenő Zeneiskola tanulói közreműködésével
2018.03.23 18.00 Nagyvárad Református templom
str. Tudor Vladimirescu nr. 26
Koncert
Közreműködik: Szeghalmi Emese orgonaművész
2018.03.25 18.00 Nyíregyháza Evangélikus nagytemplom
4400 Luther utca 1.
Bach-orgonahangverseny
Előadók: Dr. Kovács László Attila orgonista, lelkész és Kiss Zoltán orgonaművész
2018.03.24 16.00 Ózd Evangélikus templom
3600 Damjanich út
Bach-orgonahangverseny
Előadók: Fábián Richárd, Tóth Dániel
2018.03.23 16.00 Putnok Evangélikus templom
3630 Rákóczi utca 1.
Bach-orgonahangverseny
Előadók: Fábián Richárd, Tóth Dániel
2018.03.21 19.00 Szeged 6721 Kálvin tér 2. Bach-koncert
Előadók: Szegedi Ökumenikus Kórus, szegedi Király-Kőnig Péter AMI tanárai és diákjai, szegedi Lassus Énekegyüttes
2018.03.25 18.00 Székesfehérvár Evangélikus Templom
8000 Szekfű Gyula utca 1.
Korálfeldolgozások
Előadók: Ökumenikus Kórus, Tóka Szabolcs orgonaművész
vezényel: Dóczi István
2018.03.23 10.00 Szentendre HÉV-állomás Bach az aluljáróban
A szentendrei Vujicsics Tihamér Zeneiskola tanárai és növendékei és a Musica Beata Kórus a nap folyamán többször megidézik Bachot komolyzenei flashmobokkal
2018.03.23 18.30 Szentendre HÉV-állomás Bach az aluljáróban – kiskoncert és közös éneklés
Előadók: Musica Beata Kórus és Musicantus Leánykara, vezényel: Bokorné Forró Ágnes
2018.03.25 16.00 Szentgál Szentgáli református templom
8444 Fő utca 103.
A zeneszerzők királya és a hangszerek királynője
Előadó: Bábel Klára hárfaművész, a Magyar Rádió Szimfonikus Zenekarának szólóhárfása
2018.03.22 10.00 Szigetszentmiklós Városi Könyvtár és Közösségi Ház
Tököli utca 19.
EKM – Zenei ismeretterjesztő előadás-sorozat, 2. rész
Az Ádám Jenő Általános Iskola és AMI Zeneiskola tanárai és növendékei adnak elő Bach-műveket szóbeli kiegészítéssel általános iskolás diákoknak.
A rendezvény zárt körű, a város általános iskolásai számára szervezett.
2018.03.23 10.00 Szigetszentmiklós Ádám Jenő Általános Iskola és AMI
Szebeni utca 81.
EKM – Zenei ismeretterjesztő előadás-sorozat, 2. rész
Az Ádám Jenő Általános Iskola és AMI Zeneiskola tanárai és növendékei adnak elő Bach-műveket szóbeli kiegészítéssel általános iskolás diákoknak.
A rendezvény zárt körű, a város általános iskolásai számára szervezett.
2018.03.24 17.00 Szigetszentmiklós Református templom
2310 Kossuth Lajos utca 2.
Orgonakoncert
Előadó: Lőrinczi Lehel orgonista
Közreműködik: Máté János Református Énekkar, Székely Miklós Városi Kórus
2018.03.21 15.00 – 18.30 Szolnok Szolnoki Ádám Jenő Zeneiskola
5000 Óvoda utca 5.
Tehetségnap Bach jegyében
15:00-16:00 Bach mindenkinek – zenetörténeti előadás
16:00-17:30 BArCHoba játékos zenei vetélkedő
17:30-18:30 Bach mindenkinek – hangverseny
Közreműködnek a zeneiskola tanárai és vendégük: a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Karnagyok Kamarakórusa
vezényel: Vajna Katalin, Csokonai alkotói díjas karnagy
Köszöntőt mond: Kovács Zalán László tubaművész, a Bach Mindenkinek Fesztivál alapító igazgatója
2018.03.23 17.00 Szolnok Szolnoki református templom
5000 Tiszaparti sétány 1.
Bach mindenkitől mindenkinek – Növendékhangverseny
Fellépnek a szolnoki Ádám Jenő Zeneiskola növendékei
2018.03.24 09.00 Szolnok Megyeháza Díszterme
5000 Kossuth Lajos út 2.
A Szolnoki Szimfonikus Zenekar nyilvános főpróbája
Közreműködik: Fujii Aki (Japán) – zongora
Vezényel: Izaki Maszahiro (Japán)
2018.03.22 Tószeg Kiállítások és növendékhangversenyek a szolnoki Ádám Jenő Zeneiskola tanulói közreműködésével
2018.03.22 Újszász Kiállítások és növendékhangversenyek a szolnoki Ádám Jenő Zeneiskola tanulói közreműködésével